Piątek, 5 marca 2021

imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii

RSS

Czołowy środkowy ligi zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla

26.06.2020 10:00 | 0 komentarzy | rafbl

Łukasz Wiśniewski, który po ośmiu sezonach opuścił Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle zostało nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Środkowy związał się z "pomarańczowymi" trzyletnią umową.

Czołowy środkowy ligi zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Łukasz Wiśniewski większość kariery spędził w klubie z Opolszczyzny, z którym odnosił liczne sukcesu. 31-letni zawodnik odnosił z ZAKSĄ liczne sukcesy i w jej barwach zdobył między innymi trzy złote i dwa srebrne medale Mistrzostw Polski, cztery Puchary Polski i Superpuchar Polski. Pochodzący z Włodawy siatkarz, który seniorską karierę rozpoczynał w AZS-ie Częstochowa ma także na koncie występy w reprezentacji Polski, z którą w 2012 roku wygrał Ligę Światową.

Jak podkreśla środkowy Jastrzębski Węgiel idealnie wpasował się w jego koncepcję zmiany otoczenia na które zdecydował się wspólnie z żoną:

Po ośmiu latach spędzonych w ZAKSIE zdecydowaliśmy wraz z żoną, że czas na zmiany. A jeżeli zmieniać to tak, by pozostać na tym samym najwyższym poziomie. Drużyna Jastrzębskiego Węgla od lat ten poziom prezentuje i wszystkie te wymagania spełnia. Poza tym, projekt który zbudował na nadchodzący sezon sztab szkoleniowy wraz z prezesem, naprawdę może „wypalić” i liczę, że wszyscy będziemy wspólnie świętować małe lub większe sukcesy – mówi Łukasz Wiśniewski.

Radości z pozyskania mającego duże ligowe doświadczenie czołowego środkowego ligi nie ukrywa nowy szkoleniowiec "pomarańczowych" - Luke Reynolds:

Mamy szczęście, że wzmocniliśmy nasz zespół tak doświadczonym graczem jak Łukasz Wiśniewski. W ostatnich latach Łukasz sięgnął z ZAKSĄ po wiele trofeów i pokazał, że jest jednym z najlepszych środkowych w lidze. Przejście do nowego Klubu to dla niego okazja, aby udowodnić, że niezależnie od tego jakie barwy klubowe reprezentuje, może prezentować najwyższy poziom. Jestem przeszczęśliwy, że dołączył do naszego zespołu i mam nadzieję, że to jego nowe doświadczenie będzie należało do tych, które wszystkim zapadną w pamięć - mówi Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Również w samych superlatywach o nowym zawodniku "pomarańczowych" wypowiada się Prezes Zarządu Jastrzębskiego Węgla - Adam Gorol:

Trafia do nas zawodnik o uznanej marce w kraju, multimedalista, z ogromnym doświadczeniem w PlusLidze oraz na arenie międzynarodowej, który wie jak zwyciężać i zdobywać trofea. Łukasz Wiśniewski to klasa sama w sobie i głęboko wierzę w to, że jego obecność w składzie pomoże naszej drużynie w osiąganiu sukcesów - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Wiśniewski jest siódmym nowym zawodnikiem w składzie Jastrzębskiego Węgla na sezon 2020/2021. Wcześniej kontrakty podpisali: dwaj przyjmujący - Rafał Szymura i Yacine Louati, atakujący - Mohamed Al Hachdadi, libero - Szymon Biniek oraz dwa wychowankowie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla: środkowy - Patryk Cichosz-Dzyga i przyjmujący - Michał Gierżot. Skład "pomarańczowych" uzupełnia sześciu siatkarzy, którzy reprezentowali klub przed rokiem: Lukas Kampa, Jakub Popiwczak, Jakub Bucki, Jurij Gladyr, Michał Szalacha i Tomasz Fornal. O kolejnych ruchach transferowych jastrzębian informować będziemy wkrótce.