Niedziela, 17 stycznia 2021

imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

RSS

Epidemia koronawirusa:

Reprezentant Finlandii ostatnim wzmocnieniem Jastrzębskiego Węgla

27.06.2020 17:48 | 0 komentarzy | rafbl

Grający na pozycji rozgrywającego Eemi Tervaportti został nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Reprezentant Finlandii, który związał się z "pomarańczowymi" rocznym kontraktem jest ostatnim wzmocnieniem jastrzębian przed sezonem 2020/2021.

Reprezentant Finlandii ostatnim wzmocnieniem Jastrzębskiego Węgla
fot. Jastrzębski Węgiel
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Znany z występów w Espadonie Szczecin 31-letni fiński rozgrywający Eemi Tervaportti został nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Wielokrotny reprezentant Finlandii, który ma za sobą grę w wielu europejskich ligach w dotychczasowej karierze występował w klubach w Finlandii, Francji, Belgii i Turcji. Ostatnim klubem Tervaporttiego był grecki Olimpiakos Pireus, w barwach którego zdobył przed rokiem Mistrzostwo i Puchar Grecji. Nowy zawodnik "pomarańczowych" nie ukrywa, że cieszy się z możliwości powrotu do Polski:

Po dwóch latach spędzonych w Olympiakosie Pireus zdecydowałem się na powrót do Polski. Sezon spędzony w Polsce w Espadonie Szczecin wspominam bardzo dobrze. Dobrze czułem się w tej lidze i tak naprawdę zawsze chciałem do niej powrócić i znów powalczyć na polskich parkietach. Słyszałem wiele dobrego o Jastrzębskim Węglu, o jego kibicach i już nie mogę się doczekać, kiedy wystąpię w jastrzębskich barwach ­– zapowiada Eemi Tervaportti.

Radości z pozyskania doświadczonego rozgrywającego, który jest jednym z najważniejszych siatkarzy reprezentacji Finlandii nie kryje nowy szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla - Luke Reynolds:

Eemi przychodzi do nas po dwóch bardzo udanych sezonach w Grecji. Nie tylko udowodnił, że może być liderem drużyny na poziomie klubowym, ale również jest jednym z najważniejszych siatkarzy w reprezentacji Finlandii. Po wielu rozmowach z nim wiem, że on naprawdę nie może się doczekać, aby dołączyć do rodziny Jastrzębskiego Węgla i walczyć o to, by nasz zespół był jeszcze lepszy w PlusLidze. Eemi jest niezwykle profesjonalny i dąży do tego, by być lepszym graczem za każdym razem, gdy wchodzi na boisko. Taka postawa i takie podejście do gry sprawiają, że pod względem siatkarskim „rośnie” nie tylko on, ale i cała drużyna – mówi Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

Kadra Jastrzębskiego Węgla liczy na tą chwilę 14 zawodników. W porównaniu do sezonu 2019/2020 w zespole pojawiło się ośmiu nowych zawodników. Nie wykluczone jest jednak, że w szerokim składzie znajdą się zawodnicy uczący się siatkarskiego rzemiosła w Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Skład "pomarańczowych" prezentuje się następująco:

  • rozgrywający: Lukas Kampa, Eemi Tervaportti
  • atakujący: Mohamed Al Hachdadi, Jakub Bucki
  • przyjmujący: Tomasz Fornal, Rafał Szymura, Yacine Louati, Michał Gierżot
  • środkowi: Jurij Gladyr, Michał Szalacha, Łukasz Wiśniewski, Patryk Cichosz-Dzyga
  • libero: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek