środa, 28 października 2020

imieniny: Szymona, Tadeusza, Judy

RSS

GTK mistrzem strefy śląsko-opolskiej! O awans do MMP z MOSM-em Bytom

30.06.2020 12:31 | 0 komentarzy | kozz

GTK Gliwice U-18 potwierdziło swoją dominację w rozgrywkach strefy śląsko-opolskiej i wygrywając mecz w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MKS-em aż 87:61 zakończyło sezon z kompletem zwycięstw. We wtorek podopieczni Andrzeja Bartosza zmierzą się w finale turnieju barażowego z MOSM-em Bytom, a stawką meczu będzie udział w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

GTK mistrzem strefy śląsko-opolskiej! O awans do MMP z MOSM-em Bytom
fot. GTK Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Gospodarze tylko na samym początku potrafili nawiązać walkę z gliwickim zespołem. Po trafieniu Przemysława Paducha prowadzili 4:2 i jak się później okazało, było to ich ostatnie prowadzenie w tym meczu. GTK grało zespołowo i praktycznie każdy zawodnik pierwszej piątki stanowił spore zagrożenie w ataku. Po "trójce" Michała Podulki było już 6:13 i wszystko wskazywało na szybkie rozstrzygnięcie. Koszykarze prowadzeni przez Wojciecha Wieczorka nie zamierzali jednak tak łatwo się poddawać i po serii kilku skutecznych akcji doprowadzili do rezultatu 17:18. Pierwszą kwartę przegrali jednak wyżej, bo dojrzałością w ostatniej akcji tej kwarty popisał się Dawid Trela, który zagrał 2+1.

Dobry finisz gości w pierwszej części meczu zaowocował dobrym startem w kolejną odsłonę. Kolejne trafienie zza łuku Podulki i skuteczna kontra w wykonaniu Treli pozwoliła odskoczyć na 12 punktów różnicy (19:31). Spore spustoszenie w szeregach miejscowych czynił też Mikołaj Adamczak, który pod swoim koszem rozdzielał raz za razem bloki, a w ataku umiejętnie wykańczał kolejne akcje lub dobijał rzuty kolegów. Kolejne "trójki" Karola Korczyka i Podulki praktycznie rozstrzygnęły losy spotkania. Kropkę nad i jeszcze przed przerwą postawił Trela, który wymusił przewinienie przy rzucie z dystansu, a następnie z zimną krwią wyegzekwował trzy rzuty wolne (27:52).

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie, choć gliwiczanie nie musieli już forsować tempa. Wyniku "pilnował" duet Adamczak - Bartosz Chodukiewicz, wykorzystując swoją przewagę w polu trzech sekund. Trener Bartosz mógł też powoli zacząć myśleć o kolejnym spotkaniu, a na parkiecie dzięki temu mogła pojawić się cała dwunastka. Rezerwowi GTK grali ambitnie i dzięki temu wypracowana w pierwszej połowie przewaga praktycznie cały czas utrzymywała się na podobnym poziomie.

Gliwiczanie w pięknym stylu zakończyli rozgrywki, wygrywając wszystkie 26 spotkań. Przed nimi jednak najważniejsze, bo by awansować do finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski, muszą pokonać MOSM Bytom. Mecz odbędzie się 30 czerwca o godz. 18.30. Transmisja na kanale YouTube MKS-u Dąbrowa Górnicza.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA - GTK GLIWICE 61:87 (17:21, 10:31, 20:18, 14:17)

MKS: Paweł Radzicki 5, Jakub Saramak 13, Krystian Zawadzki 10, Wojciech Seliga 5, Przemysław Paduch 12 - Filip Kłoda 6, Hubert Czernik 3, Damian Orynek 3, Oskar Sułek 2, Jakub Tomczewski. Trener Wojciech Wieczorek.

GTK: Norbert Maciejak 11, Michał Podulka 15, Karol Korczyk 14, Dawid Trela 13, Mikołaj Adamczak 12 - Bartosz Chodukiewicz 9, Zbigniew Drzewiecki 6, Mateusz Staniczek 3, Mikołaj Mazanek 2, Jeremi Sitek 2, Jakub Kostorz, Maciej Łatka. Trener Andrzej Bartosz.

W pierwszym meczu barażowym MKKS Rybnik uległ MOSM-owi Bytom 74:91.


Biuro Prasowe GTK Gliwice