Sobota, 28 listopada 2020

imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada

RSS

Epidemia na Śląsku:

Lepsza okazja na przełamanie się nie zdarzy [ZAPOWIEDŹ]

04.07.2020 15:57 | 0 komentarzy | rafbl

W jutrzejszym meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS-u Jastrzębie zmierzą się na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Spotkanie z pewnymi spadku z ligi rywalami jest więc idealną okazją do przełamania dla jastrzębian.

Lepsza okazja na przełamanie się nie zdarzy [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jastrzębianie, którzy przez długi czas znajdowali się w strefie oprawniającej do walki w barażach o awans do PKO Ekstraklasy w ostatnim czasie prezentują się słabo. W pięciu ostatnich meczach piłkarze GKS-u zanotowali zaledwie jeden remis ponosząc w tym czasie aż cztery porażki. W efekcie zawodnicy z Harcerskiej spadli w ligowej tabeli na 10. miejsce. Podopieczni trenera Jarosława Skrobacza, którzy zgromadzili na swoim koncie 38 punktów do strefy barażowej tracą co prawda cztery "oczka", jednak muszą się też oglądać za siebie, gdyż nad znajdującą się w strefie spadkową Odrą Opole mają zaledwie trzy punkty przewagi. Jastrzębianie w jutrzejszym meczu w Suwałkach wystąpią w osłabieniu. Z powodu kartek wystąpić nie mogą Dominik Kulawiak i Damian Tront, którzy pauzować będą za żółte kartki oraz kontuzjowany Daniel Szczepan.

Jutrzejsi rywale jastrzębian na pięć kolejek przed końcem rozgrywek zajmują w ligowej tabeli ostatnie - 18. miejsce i nie mają już szans na utrzymanie w Fortuna I Lidze. Piłkarze z Suwałk, którzy w tym roku nie wygrali jeszcze meczu w dziesięciu rozegranych do tej pory w 2020 roku meczach zanotowali aż dziewięć porażek. Zawodnicy Wigier po raz ostatni z ligowego zwycięstwa cieszyli się 16 listopada 2019 roku, kiedy to pokonali na wyjeździe Chojniczankę Chojnice.

Początek niedzielnego spotkania w Suwałkach, którego sędzią będzie Łukasz Szczech z Warszawy zaplanowano na godzinę 17:40. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

Wigry Suwałki - GKS Jastrzębie

niedziela, 5 lipca 2020, godz. 17:40