Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grand Prix PLS zbliża się wielkimi krokami

Niespełna trzy tygodnie pozostały do startu Ligi Letniej PLS. Udział w rozgrywkach wezmą reprezentujące nasz region w Lidze Mistrzów Świata: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel, dla których oprócz świetnej zabawy będzie to doskonała okazja by przypomnieć o sobie kibicom i przygotować się do startu Plus Ligi.

Grand Prix PLS zbliża się wielkimi krokami
fot. Polska Liga Siatkówki

Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki - to pod taką nazwą toczyć się będą w debiutanckim sezonie siatkarskie rozgrywki na piasku z udziałem najlepszych klubów w Polsce. Impreza, której główną ideą był szybszy powrót ligowej siatkówki, która z powodu pandemii koronawirusa przedwcześnie zakończyła sezon odbywać się będzie w trzech miastach Polski: Krakowie, Warszawie i Gdańsku. W trzytygodniowych zmaganiach udział wezmą 24 zespoły kobiet i mężczyzn.

Grand Prix PLS rozgrywane będzie według zasad znanych z halowej odmiany siatkówki z tym że zespoły liczyć będą czterech zawodników, a nawierzchnia będzie piaszczysta.

W rozgrywkach mężczyzn udział weźmie szesnaście zespołów. Trzynaście z nich w sezonie 2020/2021 występować będzie w Plus Lidze. Pozostałe trzy to zespoły z zaplecza Ligi Mistrzów Świata. Uczestniczące drużyny został podzielone na cztery grupy po cztery zespoły w każdej. Zagrają one systemem każdy z każdym i po dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do turnieju finałowego, który w dniach 8-9 sierpnia rozegrany zostanie w Gdańsku.

Grupa A (Kraków, 25.07.2020r.):

 1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
 2. GKS Katowice
 3. Asseco Resovia Rzeszów
 4. BBTS Bielsko-Biała

Grupa B (Warszawa, 01.08.2020r.):

 1. Verva Warszawa Orlen Paliwa
 2. Trefl Gdańsk
 3. Cuprum Lubin
 4. BKS Visła Bydgoszcz

Grupa C (Warszawa, 02.08.2020r.):

 1. PGE Skra Bełchatów:
 2. Indykpol AZS Olsztyn
 3. Ślepsk Malow Suwałki
 4. Krispol Września

Grupa D (Kraków, 26.07.2020r.):

 1. Jastrzębski Węgiel
 2. Aluron Virtu CMC Zawiercie
 3. MKS Będzin
 4. Stal Nysa

W turnieju kobiet udział potwierdziło osiem zespołów. Siedem z nich występuje w siatkarskiej Lidze Siatkówki Kobiet, ósmy to drużyna z I Ligi Kobiet. Zostały one podzielone na dwie czterozespołowe grupy, w któych rywalizować będą systemem każdy z każdym. Awans do turnieju finałowego, który podobnie jak w przypadku mężczyzn odbędzie się w Gdańsku uzyskają po dwa najlepsze zespoły. Turniej finałowy zaplanowano na 7 sierpnia.

Grupa A (Kraków, 27.07.2020r.)

 1. Grot Budowlani Łódź
 2. MKS Kalisz
 3. Impel Wrocław
 4. San-Pajda Jarosław

Grupa B (Warszawa, 31.07.2020r.)

 1. DPD Legionovia Legionowo
 2. E-Leclerc Radomka Radom
 3. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz
 4. ENEA PTPS Piła

Bezpośrednią transmisję ze wszystkich spotkań przeprowadzi na swoich kanałach Polsat Sport.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].