Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Znamy podział na grupy w II Lidze

Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zatwierdził podział na grupy w rozgrywkach II Ligi mężczyzn w siatkówce. Swoich rywali poznali zatem reprezentanci naszego regionu: TS Volley Rybnik i Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Znamy podział na grupy w II Lidze

Na poziomie II Ligi w sezonie 2020/2021 rywalizować będzie aż 60 zespołów, które podzielono na 6 dziesięciozespołowych grup. Zarówno TS Volley Rybnik, jak i Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla trafiły, podobnie jak przed rokiem do grupy 5.

W grupie tej nie zaszły większe zmiany w porównaniu z poprzednim sezonem. Oprócz reprezentujących nasz region zespołów wystąpią w niej doskonale znane: AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra S.A., MKS Andrychów, TKS Tychy, UMKS Kęczanin Kęty i Wie-druk MKS Będzin. Ponadto w grupie 5 rywalizować będzie Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, który występował do tej pory w innej grupie oraz dwóch beniaminków: MKS Start Namysłów i KS Volley Miasteczko Śląskie.

Na tą chwilę nieznany jest dokładny termin startu i zakończenia rozgrywek w fazie zasadniczej II Ligi. Wiadomo natomiast, że faza play-off, w której o awans zagrają zespoły z miejsc 1-4 oraz play-out, w której o utrzymanie rywalizować będą zespoły z miejsc 7-10 powinna się rozpocząć 13 marca 2021 roku. Spadkowiczami będą dwa zespoły, które przegrają rywalizację w fazie play-out. Zespoły z miejsc 5-6 po fazie zasadniczej zakończą sezon.

O szczegółowym terminarzu informować będziemy wkrótce.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].