Poniedziałek, 30 listopada 2020

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Epidemia na Śląsku:

Rząd luzuje obostrzenia. Kibice wracają do hal!

21.07.2020 14:13 | 0 komentarzy | rafbl

Polski rząd po raz kolejny luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Od dzisiaj trybuny stadionów wypełnione mogą być w 50%. Taki sam limit obowiązywać będzie w halach.

Rząd luzuje obostrzenia. Kibice wracają do hal!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotychczas na piłkarskich czy żużlowych stadionach trybuny wypełnione być mogły w 25%. Od dzisiaj limit ten zwiększony został dwukrotnie. Jak podkreśla wiceminister zdrowia - Janusz Cieszyński powodem takiej decyzji jest poprawiająca się sytuacja epidemiologiczna w kraju oraz przestrzeganie i egzekwowanie zasad sanitarnych, które zgodnie z wytycznymi realizowane są przez organizatorów wydarzeń sportowych, jak i kibiców w nich uczestniczących. Zwiększony do 50% limit kibiców na trybunach dotyczy nie tylko stadionów, ale także hal sportowych. Informacja ta to ważna wiadomość dla klubów uczestniczących w rozgrywkach Energa Basket Ligi i Plus Ligi, które start rozgrywek zaplanowany mają odpowiednio na sierpień i wrzesień.

Nie jest to jedyna zmiana dotycząca ograniczeń związanych z wydarzeń sportowych. Polski rząd zdecydował także o zmniejszeniu dystansu społecznego z 2 do 1,5 metra. Kibice w dalszym ciągu mają jednak obowiązek noszenia maseczek.