Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Odra bez szału w Łękawicy. Hiszpan dał 3 punkty

W meczu 1. kolejki grupy śląskiej II 4 ligi Odra Wodzisław pojechała do beniaminka z Łękawicy k. Żywca. 

Odra bez szału w Łękawicy. Hiszpan dał 3 punkty

W pierwszej połowie Odra była stroną przeważającą. Stworzyła sobie na boisku beniaminka kilka dobrych sytuacji. Szanse miał Dudziński, Tarka i Abuladze, ale to Krzyżok strzelił jedyną bramkę w pierwszej odsłonie. W 22. minucie znalazł się na prawej stronie minął bramkarza i posłał piłkę tak, że ta od słupka wpadła do bramki.

Druga część meczu to gorsza postawa wodzisławskiej Odry, a lepsza gospodarzy. Choć szanse były po obu stronach, to Orzeł najpierw mógł wyrównać z rzutu karnego, ale w 63. minucie obronił go Wnuk. W końcu w 80. minucie Szymon Byrtek strzelił wyrównującego gola.

Decydująca była 89. minuta. Do piłki odbitej przez bramkarza gospodarzy dopadł Tabala i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Orzeł Łękawica - Odra Wodzisław 1:2 (0:1)

Byrtek 80. - Krzyżok 22., Tabala 89.

Wyjściowy skład Odry: Wnuk - Kłosek, Sadio, Gać, Abuladze, Tabala, Dudziński, Lalko, Tarka, Krzyżok, Białas.

42 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Bvb@09 31.07.2020 15:57

A ja tak z innej bajki , czy ktoś wie gdzie można kupić koszulki Odry z poprzedniego sezonu ? Te które były do sprzedania w fanshopie Odry , nie ma fanshopu ,nie ma koszulek ,gdzie można je kupić??

~borok (155.133. * .231) 27.07.2020 21:21
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

jaka odra start bogdanowice

~B@@@N (188.146. * .152) 27.07.2020 14:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Angelo Ma racje też jestem ciekaw co powiedzą kibice jak wygramy 3 mecze z rzędu...

a co do Łekawicy to chłopaki spieli porty bo raz ze to pierwszy mecz w tej lidze przyszłą cała wiocha a dwa to to że przyjechała Odra co by nie było ale każdy by chciał pokonać Odre:D

~Koloo (5.172. * .42) 27.07.2020 13:39
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ja jestem na Odrą ale widzę że nasza gra nic się nie zmieniła z poprzedniego sezonu zobaczycie ze Łękawica będzie broniła się o utrzymanie a my z nią ledwo wygrali(nie zasłużyliśmy w tym meczu na 3 pkt) był trener Wieczorek to było widać ze drużyna ma swój styl granio a teraz to wgl jak by się pierwszy raz po latach na orliku spotkali...
Oby zaczeli grać bo kibice na to czekają!

~borok (85.14. * .114) 27.07.2020 13:04
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

z odrą napewno a nie z startem bogdanowice i armia zaciężną

~y_G (193.46. * .252) 27.07.2020 13:00
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

LUDZIE ! Nie dajcie się prowokować ! Prawdziwi kibice przede wszystkim są z Odrą na dobre i na złe, a poza tym wierzą w sukces naszej drużyny. Centrusy prowokują, a Wy się dajecie.

Pozdrawiam

anonimus 27.07.2020 12:49

Nie rozumiem niektórych malkontentów ,Odra wygrywa dla nas mecz , a tu słowa krytyki,za kilka kolejek można będzie oceniać czy jesteśmy w stanie wygrać ligę.

Angelonielot 27.07.2020 12:36

Ja zas jestem bardzo ciekaw czy wszystkim krzykacza zamkna sie buzie jak Odra 3 mecze podrzad wygra

~Koloo (5.172. * .42) 27.07.2020 12:31
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Zobaczymy co zarząd zrobi jak Odrą z Burkiem na czele przegra 3 mecze z rzędu czy byda mieli odwagę go zwolnić!!

Angelonielot 27.07.2020 12:22
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dla trenera Burka każdy mecz jest tak samo ważny obojętnie czy gramy z Centrum, czy z Bełkiem.

~MKSODRA (89.64. * .28) 27.07.2020 11:53

Mam nadzieję, że trener Burek zdaje już sobie sprawę, że mecz z centrum jest NAJWAŻNIEJSZY w tej rundzie!

Juro 26.07.2020 22:12

Angelonielot dzięki za odpowiedź Pozdrawiam Ciebie Tylko Odra MKS!!

Artur82 26.07.2020 21:57
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Tylko Odra! Razem po awans!

~y_G (83.26. * .119) 26.07.2020 21:22

Angelo nie ma dzisiaj humoru :-)

Rozloze Ci na czynniki pierwsze to co napisalem:

1. Gdzie odszedl Majeranowski?
Zapytałem tylko, gdzie odszedł, a Ty o sparingach zimowych mi piszesz. Byłem po prostu ciekawy gdzie poszedł, a tęsknić nie tęsknię, ponieważ za wiele to On w Odrze nie pogral.

2. Stoperów mamy mało, tak samo jak bocznych obrońców - tutaj widzę największe braki.
Uważam, że Krzyzok świetnie radzi sobie jako defensywny pomocnik, gra na wielkim spokoju, jest bardzo dobry w odbiorze a do tego pojawia się w akcjach ofensywnych, tak jak wczoraj. Dlatego zostaja Lalko i Momo, ktorzy radzą sobie bardzo dobrze, natomiast uważam, że nie ma zmiennikow, a już na pewno na te chwile nie są nimi Chochulski i Klosek.
Co do bocznych - Gać na pewno nie jest lepszy niż Slodowy, a Białas na razie po prostu sobie nie radzi, w zwiazku z czym Dudzik tez byl lepszy. Mowienie, ze mamy lepsza druzyne w kontekscie obroncow jest niczym innym jak oszukiwaniem samych siebie.

3. Z przodu powinno być ok, a największe nadzieję wiąże z Abuladze - wczorajszy mecz to potwierdził.
Tutaj chyba nie trzeba niczego tłumaczyć? W ogóle uważam, że biorąc pod uwagę trudną sytuację finansową (nie tylko nasza ale większości klubów w związku z aktualna sytuacja) nasi Decydenci spisali się wyśmienicie i jestem dumny, że taka drużynę będę mógł co tydzień oglądać. Natomiast jak każdy normalny kibic oceniam naszą grę, więc nie wyjezdzaj mi tutaj z ekstraklasowymi wymaganiami.

4. Jakby jeszcze Pikul wrócił byłoby idealnie - pomiędzy defensywnymi (Krzyzok i Kłosek) a nasza czwórka z przodu jest wielka dziura. Brakuje łącznika.
Pikula po prostu bardzo będzie nam brakowało, A tym bardziej szkoda, bo niewiele zabrakło do jego zatrzymania, skoro jeszcze w meczu z Ruchem trenował z Odra.

To tyle.
Do zobaczenia za tydzień, mecz z Ksiazenicami będzie świetnym sprawdzianem dla naszej drużyny.
Książenice to moim zdaniem główny faworyt do awansu.
pOzDRAwiam

Angelonielot 26.07.2020 21:07
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Stroje, w których drużyna wystąpiła w sobotę, dostał klub za darmo od ŚZPN za awans do B-klasy rezerw i musimy w nich co jakiś czas zagrać, a w sobotę będą jeszcze inne naprawdę bardzo fajne stroje i tez nie od Jomy, ale są w naszych barwach klubowych. a co do samej Jomy klub nigdy nie miał z nimi umowy normalnie je kupowaliśmy z powodu dobrej jakosci do ceny.

Juro 26.07.2020 20:40

Angelonielot co jest grane z koszulka to nie są od Jomy

~borokk (89.64. * .28) 26.07.2020 20:11
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Śliwka zadał normalne pytanie więc po co robisz z niego głupka? Dlaczego Odra zagrała w nowych koszulkach? Nikt w klubie nie przedstawiał nowego wzoru do wiadomości kibiców więc można być zdziwionym.

Bvb@09 26.07.2020 18:30

Dzięki wielkie Angelonielot, rozumiem to wszystko i fajnie się to wszystko czyta mieszkajac za granicą że coś się w tej Odrze dzieje, jestem z tych co pamiętają mecze przez te 14 lat ekstraklasy i bardzo duzo wyjazdów i zawsze sprawdzam jak im tam idzie ,zawsze z Odrą i nie dziwię się że wszyscy mają nadzieję że kiedyś tam powrócimy ,sam o tym marzę i chciałbym jeszcze kiedyś powrócić na nasz stadion .

Angelonielot 26.07.2020 18:22

~Śliwka a ty w jednych majtkach 2 lata chodzisz

~Śliwka (31.0. * .175) 26.07.2020 16:42

Dlaczego Odra miała nowe koszulki w tym meczu?

Angelonielot 26.07.2020 15:51

Bvb@09 tu masz odpowiedz

Juraszczyk - Szombierki Bytom

Musiolik - Unia Turza

Dudzik - Unia Ksiażenice

Słodowy - GKS Jastrzembie

Majranowski - Gwarek Ornatowice

Kasprzyk - szuka nadal klubu z ostanich informacj

Pikul - trenował w Opawie

Malinowski - wyjazd do Szkocji z ostatnich dostempnych wiadomosci

~Koloo (31.0. * .175) 26.07.2020 15:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Zapomnieli zrobić jednego transferu jakim jest TRENER!!!
Gadam wam że w tym sezonie Odra będzie grala o środek tabeli max!!

Bvb@09 26.07.2020 15:10

A gdzie odeszli wymienieni zawodnicy?i kojarzy mi sie jeszcze taki dobrze zapowiadający sie Juraszczyk , gdzie sie chłop stracił ? Te Ornontowice to gdzie grają ze Msjeranowski poszedł i grał cały mecz , w niższej lidze?

Angelonielot 26.07.2020 15:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~fasaf Niko, Koba, Chochulski i Kłosek to tez są nowi zawodnicy ich w ubiegłym roku nie było a kadrę należy porównywać do tej jaka grała jesienia, a nie do tej co przygotowywała się do wiosny, bo jak wiadomo rundy wiosennej nie bylo wogole.

~Y_g jak byś zima chodził na sparingi Odry to bys na pewno za Majranowskim nie tęsknił, nie było meczu w który by nie zawalił przynajmniej jednej bramki a na dzis mamy 3 doświadczonych stoperów Lalko Momo i Krzyzoka a do tego bez problemów w sparingach na tej pozycji występowali Klosek czy Chochulski bocznych obrońców mamy tez czterech Gac Gornicki Białas i Wos a ty masz wymagania jak na klub ekstraklasowy co do kadry z tego co widze, tylko łądnie sie czegos wymaga nie majac zielonego pojecia o realiach finansowych w klubie.

A co do Pikula jego nikt z Odry nie wyrzucił skończył się mu kontrakt i posłuchał pewnego pana, ze zrobi kariere w Opawie i wyjechał mimo nowej oferty ze strony Odry i słuch po nim zaginoł

~fasaf (77.252. * .115) 26.07.2020 14:37

Majeranowski wczoraj rozegrał cały mecz w Gwarku Ornontowice.

~Rskrak (188.146. * .176) 26.07.2020 14:32
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

....przecież to i tak się skończy rozpadem...prędzej czy później.... reszta jest tylko waszymi pobożnymi życzeniami...

~Y_g (188.146. * .99) 26.07.2020 14:28

Gdzie odszedl Majeranowski? Stoperów mamy mało, tak samo jak bocznych obrońców - tutaj widzę największe braki. Z przodu powinno być ok, a największe nadzieję wiąże z Abuladze - wczorajszy mecz to potwierdził.
Jakby jeszcze Pikul wrócił byłoby idealnie - pomiędzy defensywnymi (Krzyzok i Kłosek) a nasza czwórka z przodu jest wielka dziura. Brakuje łącznika

~fasaf (77.252. * .115) 26.07.2020 14:19

Odeszli: Kasprzyk, Pikul, Malinowski, Dudzik, Majeranowski, Musiolik

Przyszli: Tabala, Woś, Zdunek, Łucki, Górnicki,

Bvb@09 26.07.2020 13:43

Mógłby ktoś napisać przedsezonowe transfery Odry ? Kto przyszedł A kto odszedł. Z góry bardzo dziękuję.

~fasaf (77.252. * .115) 26.07.2020 01:16

Ja również dziękuję, zawsze warto z kimś rzeczowo powymieniać się argumentami :)

~Artenino (46.134. * .210) 26.07.2020 01:08
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Dzięki za rozmowe.Mniej internetu kolego więcej jaj w prawdziwym życiu gdzie nie jest tak łatwo jak na kanapie z pilotem.Brawo Odra za pierwsze zwycięstwo,charakterem to wyszarpaliscie

~fasaf (77.252. * .115) 26.07.2020 00:41
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nie przypominam sobie, żebym w ostatnim czasie krytykował kogoś jeszcze, ale możesz mi przypomnieć :)

Nie wiem też jakim sposobem naliczyłeś dzisiaj 9 nowych zawodników, chyba nawet licząc Niko, który juz taki nowy nie jest, tyle nie wychodzi.
Nie będę ukrywał, spodziewałem się gry przygotowanej, bo chyba od tego jest okres przygotowawczy, a to był po prostu jeden wielki chaos. Graliśmy w końcu z dużo słabszą drużyną, która będzie walczyć o utrzymanie. Szanuję trenera Burka i te inne kilka osób, które robią na kilka etatów, tylko wydaje mi się, że fajnie byłoby gdyby Burek skupił się jednak na trenowaniu drużyny, własnej edukacji, analizie błędów i wyciąganiu wniosków, bo jak widać ze słabej poprzedniej jesieni nie wyciągnął żadnej nauki. Mam nadzieję, że z Książenicami za tydzień drużyna zaprezentuje się lepiej, może potrzebowali takiego wstrząsu, ale mam wrażenie, że jeśli coś się nagle nie zmieni to nie mamy w tym meczu czego szukać.

~Artenino (46.134. * .210) 26.07.2020 00:19
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

To wogole fatalnie świadczy o człowieku jeśli jesteś w klubie i wypisujesz takie rzeczy, brak odwagi by powiedzieć swoje zdanie na zywo??? Dobra organizacja??? Odra do takiej aspiruje jak każdy klub na tym poziomie.Gdyby nie kilka osób które robią na kilka etatów, na czele z trenerem i innymi którego atakujesz na każdym kroku w komentarzach to byśmy grali w C klasie. Ciesz się że ci którzy zostali i byli kilka miesięcy bez pensji dali ci dziś radość, bo byś jeszcze czekol na mecz w cklasie.Dzisiaj naliczyłem 9 nowych , pierwszy mecz odponad pół roku, czego ty się spodziewałeś??? Faworyt Tychy przegrywają z beniaminkiem!!

~fasaf (77.252. * .115) 25.07.2020 23:46
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Dobrze, że nie wiesz kim jestem i co robię w klubie :) Bardzo się cieszę, że bronisz trenera Burka, ale na prawdę wolałbym gdyby najpierw się doszkolił, zrobił odpowiednie uprawnienia i po prostu do nas wrócił. On na tym zyska i my też, bo sobie wykształcimy być może dobrego trenera, ale aktualnie on nie ma się od kogo uczyć, a wniosków ze swoich pomyłek też nie wyciąga.

Co do zawodników to na pewno byśmy się zgodzili, że kilku nigdy nie powinno odejść i nie powinniśmy ich stracić. Uważam też że jednak tegoroczne okienko nie do końca się sztabowi udało, poza Tabalą nie pozyskaliśmy nikogo znaczącego. Jest jeszcze trochę czasu i może się uda ściągnąć kogoś pokroju Wieczorka, bo takiego kogoś nam potrzeba. Mózgu drużyny.

Jeśli chodzi o to, że bez trenera Burka ten klub upadnie w ciągu dwóch tygodni, to chyba nie uważasz, że to jest zdrowie podejście i dobra organizacja w klubie? Nie słyszałem jeszcze o klubie, którego byt jest uzależniony od trenera.

~Artenino (46.134. * .210) 25.07.2020 23:39
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Pewne miejsce??? Pieniądze ściągneli razem dla klubu dla które ty co zrobiłeś?? Siedzisz i zwalniasz trenera w komentarzach po wygranej. Tego klubu by nie było od lipca.Wszyscy co się klubem interesują wiedza ze bez trenera klub padnie w dwa tygodnie, dowiedz się!!! Albo jesteś skrzywdzonym zawodnikiem który wylewa swoje płacze w internecie. Wspieraj lepiej człowieka co robi za 4 w klubue zamiast pisać takie głupoty. Mam wymienić tych którzy odeszli od czasu okregowki??? Czy sam sprawdzisz???

~fasaf (77.252. * .115) 25.07.2020 23:05
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Kolego Artenino, z tego co wiem to pieniędzy nie ściągnął trener Burek, a jego ojciec. I teraz w związku z tym co, do końca świata i jeden dzień dłużej Burek ma tutaj pewne miejsce? Celem jest awans, bo od tego być może będzie uzależnione dalsze finansowanie. Na dzisiaj z takim trenerem i z taką grą nie ma mowy nawet o wygraniu grupy, która przypominam jest słabsza niż północna.

Jeśli chodzi o piłkarzy, mówisz że odeszli najlepsi. Kto? Malinowski? Musiolik? Jedynym realnym osłabieniem się jest brak Pikula, a też mam wrażenie nie grał tak jak wszyscy zakładali i teraz do ciebie pytanie. Nie jest to zastanawiające, że większość zawodników po przyjściu do naszej drużyny zaczyna słabiej grać? Może to nie jest do końca ich wina, zastanawiałeś się nad tym?

~Artenino (46.134. * .210) 25.07.2020 22:34
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Komentarz poniżej świadczy tylko o niewiedzy komentującego. Gdyby nie Burek to byśmy niewystartowali najpewniej w lidze w tym sezonie. Wśród pseudo komentujących niewiedza!!! Pierwszy mecz, pierwsze zwycięstwo, zaś wielu nowych zawodników bo najlepsi odeszli a ci jadą po trenerze. Idiotyzm!!! Się lepiej zapytajcie kto sprowadził do klubu pieniądze po pandemii gdy wszystko padało i w kadrze zostało 10 chłopów??? Ciśnienie robicie jakbyśmy byli niewiadome kim, zejdzie na ziemie i szanujcie że się nie kopiemy po wsiach jak kilka lat temu!!! 3 miejsce w IV to jest przegrany sezon jak się dwa lata wcześniej ledwo utrzymaliśmy w okręgówce???? Teraz po pierwszym meczu i zwycięstwie takie płacze??? Zero szacunku kanapowcy!!!

~Czarnowidz (87.101. * .96) 25.07.2020 22:34
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Z takim stadionem to 4 liga dobra. Nie ma co wstydu sobie robić wyżej. Kiedyś Kieca obiecał modernizację stadionu a teraz mamy obiecany awans drużyny. Wyjdzie jak zawsze.

~fasaf (77.252. * .115) 25.07.2020 22:20
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zganiacz i Szymiczek?
Szanujmy się, Ci emeryci w tej drużynie nie mają czego szukać. Tutaj głównym problemem jest ten pożal się boże pseudotrener Burek. Z takim trenerem, z takim sztabem awansu nie będzie. Gra wygląda dokładnie tak samo jak jesienią zeszłego roku. Chaos, niezdecydowanie, brak pomysłu.
Trenerze Burek, jeśli Pan to czyta, apeluję o dymisję, zapisanie się na kurs UEFA A, a nie udawanie trenera nadającego się na drużynę seniorów w 4 lidze. Proszę zacząć od trenowania samemu dzieci i młodzieży, a potem ewentualnie przejmowania drużyn na co raz wyższych szczeblach rozgrywkowych. Jeśli to panu nie odpowiada może warto rozważyć powrót do bycia asystentem, bo na dzisiaj miałby pan problem powalczyć o coś więcej z drużyna z Klasy B.
Jeśli ktoś z zarządu to czyta, a mam nadzieję, że tak. Zastanówcie się kogo zatrudniacie w sztabie. Jedynym pozytywnym człowiekiem w klubie wydaje się trener Czop. Pseudotrener i słup mający licencję wydają się nie trafioną inwestycją.

~Y_g (188.146. * .99) 25.07.2020 21:30

Dzisiaj na plus Wnuk, Lalko, Krzyzok, Abuladze i oczywiście Tabala z asysta i bramka. Ogólnie będzie bardzo ciężko, uważam, że strata takich zawodników jak Slodowy, Szymiczek, Zganiacz, Musiolik a już przede wszystkim Pikul będzie bardzo widoczna. Na razie oczywiście musimy dać naszym piłkarzom czas, ale obawiam się, że GKS II Tychy oraz Unia Ksiazenice mogą okazać się za silne