Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

GKS Jastrzębie z utrzymaniem w Fortuna I Lidze

W kończącym rozgrywki Fortuna I Ligi w sezonie 2019/2020 meczu GKS Jastrzębie zremisował w Legnicy z miejscową Miedzią 1:1. Jastrzębianie mimo niechlubnej serii dziesięciu meczów bez zwycięstwa utrzymali się w rozgrywkach.

GKS Jastrzębie z utrzymaniem w Fortuna I Lidze

Od początku spotkania żaden z zespołów nie kwapił się do ataków skupiając się przede wszystkim na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Pierwszą groźna sytuację stworzyli w 27. minucie gospodarze. Bierną postawę obrońców GKS-u wykorzystał Maciej Śliwa, którego strzał z ostrego kąta piłka odbił się od poprzeczki i wylądował w strzeżonej przez Mariusza Pawełka bramce jastrzębian otwierając tym samym wynik meczu. Strata bramki podziałała mobilizująco na prowadzonych przez Pawła Ścieburę przyjezdnych, którzy rzucili się do odrabiania strat. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy piłkarze GKS-u kilkukrotnie uderzali na bramkę Miedzi, jednak nie byli w stanie pokonać broniącego dostępu do niej Mateusza Hewelta. Ostatecznie na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu gospodarzy 1:0.

Druga połowa to dużo lepsze otwarcie jastrzębian, którzy pięć minut po wznowieniu gry doprowadzili do remisu. Rzut karny podyktowany za faul na Dawidzie Gojnym na bramkę zamienił Kamil Szymura. W dalszej części spotkania obraz gry wyrównał się i żaden z zespołów nie był w stanie stworzyć sobie stuprocentowej okazji do wyjścia na prowadzenie. Nieliczne strzały zarówno jednego jak i drugiego zespołu raz po raz mijały bramkę rywali lub padały łupem dobrze dysponowanych bramkarzy obydwu zespołów. Ostatecznie kończące sezon 2019/2020 spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Podział punktów nie zmienił pozycji gospodarzy w ligowej tabeli, którzy dzięki zajęciu 5. miejsca zagrają w barażach o awans. Cenny punkt pozwolił z kolei utrzymać się w rozgrywkach jastrzębianom.

GKS Jastrzębie utrzymanie w Fortuna I Lidze zawdzięczają jednak nie tylko sobie. Będący w ostatnim czasie w wyraźnym dołku jastrzębianie, którzy w dziesięciu ostatnich meczach zdobyli zaledwie cztery "oczka" 14. miejsce w ligowej tabeli zawdzięczają korzystnym wynikom spotkań z udziałem bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie.

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

Bramki: Śliwa 27. - Szymura 50. (k)

Miedź: Mateusz Hewelt - Grzegorz Bartczak, Damian Byrtek, Marcin Pietrowski, Marcin Warcholak, Marcin Garuch, Carlos Heredia (66. Kacper Kostorz), Jakub Łukowski (46. Mateusz Zatwarnicki), Maciej Śliwa (79. Joan Roman), Josip Soljić, Patryk Makuch

GKS: Mariusz Pawełek - Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Dawid Gojny, Dominik Szczęch (74. Petr Galuska), Patryk Skórecki (90. Mateusz Słodowy), Marek Mróz, Bartosz Jaroszek, Kamil Jadach, Farid Ali, Kamil Adamek

Żółte kartki: Heradia, Bartczak, Soljić, Pietrowski - Skórecki, Jaroszek, Ali

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].