Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Kędzierzynie i Jastrzębiu nastroje zgoła odmienne

Za nami pierwszy weekend plażowego grania PreZero Grand Prix PLS, które odbyło się w Krakowie. W sobotę w zmaganiach udział wzięli siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, natomiast w niedzielę do akcji wkroczyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W zdecydowanie lepszych nastrojach do domów wracali "pomarańczowi".

W Kędzierzynie i Jastrzębiu nastroje zgoła odmienne
fot. Magdalena Kowolik

W sobotę na plażowych boiskach kompleksu sportowego KS Wanda w Krakowie swoje mecze rozgrywały zespoły, które w PreZero Grand Prix PLS rywalizowały w grupie A. Były to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, BBTS Bielsko-Biała, GKS Katowice i Asseco Resovia Rzeszów. Stawką turnieju, w którym zespoły grały systemem każdy z każdym były dwa miejsca premiowane awansem do turnieju finałowego. Grający w nie najmocniejszym składzie kędzierzynianie z bilansem jednego zwycięstwa i dwóćh porażek zakończyli zmagania na czwartym - ostatnim miejscu w grupie, kończąc tym samym zmagania w cyklu.

W pierwszym meczu ZAKSA zmierzyła się z pierwszoligowym BBTS-em Bielsko-Biała. Spotkanie od początku nie przebiegało po myśli zawodników z Kędzierzyna-Koźla, którzy przegrali 0:2 w setach do 18 i 20. Takim samym wynikiem zakończyło się drugie spotkanie kędzierzynian, którzy w setach do 23 i 15 ulegli GKS-owi Katowice. W ostatnim meczu turnieju ZAKSA zmierzyła się z Asseco Resovią Rzeszów. Po pierwszym pewnie wygranym przez siatkarzy z Opolszczyzny do 19 secie w drugim na przewagi lepsi byli rywale, którzy triumfowali na przewagi do 27. Tie-break to ponownie lepsza gra kędzierzynian, która wygrała do 11, a całe spotkanie 2:1. Mimo zwycięstwa zawodnicy ZAKSY zakończyli zmagania na ostatnim miejscu w grupie. Awans do turnieju finałowego wywalczyli siatkarze GKS-u Katowice i Asseco Resovii Rzeszów.

Wyniki spotkań grupy A:

 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - BBTS Bielsko-Biała 0:2 (18:25, 20:25)
 • GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów 0:2 (17:25, 23:25)
 • BBTS Bielsko-Biała - Asseco Resovia Rzeszów 1:2 (26:28, 25:19, 12:15)
 • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 0:2 (23:25, 15:25)
 • GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała 2:0 (25:20, 25:20)
 • Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:2 (19:25, 29:27, 11:15)

Klasyfikacja końcowa:

 1. GKS Katowice
 2. Asseco Resovia Rzeszów
 3. BBTS Bielsko-Biała
 4. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

W dużo lepszych nastrojach do domów z krakowskiego turnieju wracali siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w niedzielę w ramach spotkań w grupie D rywalizowali ze Stalą Nysa, Aluronem CMC Wartą Zawiercie i MKS-em Będzin. Jastrzębianie po dwóch zwycięstwach i jednej porażce okazali się najlepsi i z pierwszego miejsca awansowali do zaplanowanego na 8-9 sierpnia w Gdańsku turnieju finałowego PreZero Grand Prix PLS.

W pierwszym spotkaniu turnieju "pomarańczowi" bez najmniejszych problemów pokonali w dwóch setach Stal Nysa, wygrywając w setach do 16 i 15. MVP spotkania wybrany został Jakub Popiewczak. Drugie spotkanie siatkarzy Jastrzębskiego Węgla ponownie nie dostarczyło wiele emocji. Prowadzeni przez Luke`a Reynoldsa jastrzębianie dwukrotnie do 20 pokonali Aluron CMC Wartę Zawiercie. Statuetka MVP trafiła po tym meczu w ręce Rafała Szymury. O losach trzeciego spotkania, w którym jastrzębianie zmierzyli się z MKS-em Będzin rozstrzygnął tie-break. Po pierwszym wygranym przez siatkarzy z Jastrzębia-Zdroju do 16 secie w drugim lepsi do 21 okazali się rywale. Trzeci set także padł łupem MKS-u, który wygrał do 8, a całe spotkanie 2:1. Mimo porażki jastrzębianie zajęli w turnieju pierwsze miejsce. Drugim zespołem, który awansował do turnieju finałowego jest MKS Będzin.

Wyniki spotkań grupy D:

 • Jastrzębski Węgiel - Stal Nysa 2:0 (25:16, 25:15)
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - MKS Będzin 2:1 (25:19, 25:27, 15:10)
 • Stal Nysa - MKS Będzin 0:2 (20:25, 11:25)
 • Jastrzębski Węgiel - Aluron CMC Warta Zawiercie 2:0 (25:20, 25:20)
 • Aluron CMC Warta Zawiercie - Stal Nysa 2:0 (25:18, 25:21)
 • MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 2:1 (16:25, 25:21, 15:8)

Klasyfikacja końcowa:

 1. Jastrzębski Węgiel
 2. MKS Będzin
 3. Aluron CMC Warta Zawiercie
 4. Stal Nysa
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].