Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Skuteczne odwołanie GSF Gliwice

29.07.2020 16:16 | 0 komentarzy | rafbl

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpatrzyła odwołania w związku klubów, które nie otrzymały licencji na grę w Futsal Ekstraklasie w sezonie 2020/2021. W gronie tym znalazło się GSF Gliwice, którego odwołanie okazało się skuteczne.

Skuteczne odwołanie GSF Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszym terminie licencję na grę w Futsal Ekstraklasie w sezonie 2020/2021 otrzymało czternaście klubów: Rekord Bielsko-Biała, Constract Lubawa, Piast Gliwice, Clearex Chorzów, GI Malepszy Leszno, FC Toruń, Red Dragons Pniewy, AZS UŚ Katowice, Red Devils Chojnice, Słoneczny Stok Białystok, Team Lębork, AZS Uniwersytet Warszawski, Berland Komprachcice i Gredar Brzeg.

Wnioski trzech klubów: GSF Gliwice, KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice oraz Gatta Active Futsal Team Zduńska Wola spotkały się z odmową Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Odwołania złożone przez kluby, które spotkały się z negatywną opinią piłkarskiej centrali przyniosły efekt i otrzymały one licencje, co oznacza że w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy w sezonie 2020/2021 rywalizować będzie siedemnaście zespołów. Początkowo w ligowych rozgrywkach udział brać miało osiemnaście klubów, jednak jeszcze przed procesem licencyjnym decyzję o wycofaniu z rozgrywek podjęła Gwiazda Ruda Śląska.