Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Michał Żyro piłkarzem Piasta Gliwice

29.07.2020 12:04 | 0 komentarzy | adi

Piast Gliwice poinformował o transferze Michała Żyry. Były zawodnik Stali Mielec podpisał dwuletnią umowę.

Michał Żyro piłkarzem Piasta Gliwice
Fot. Piast Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Żyro jest wychowankiem Legii Warszawa, z której trafił do Wolverhampton Wanderers. Tam doznał poważnej kontuzji, która zastopowała dobrze rozwijającą się karierę. Formę odbudowywał w Charlton Athletic, Pogoni Szczecin i Koronie Kielce. Zimą tego roku trafił do Stali Mielec, dla której zagrał w 15 meczach, w których strzelił sześć bramek i zanotował trzy asysty, przyczyniając się do awansu do PKO BP Ekstraklasy.

- Piast to fantastyczny klub, który od dwóch lat regularnie odnosi sukcesy. Wszystko tutaj jest prowadzone z cierpliwością oraz na jak najwyższym poziomie. Myślę, że jest to dla mnie bardzo dobry kierunek i teraz, kiedy jestem coraz bliżej optymalnej formy po kontuzji, to kolejny krok do przodu - powiedział Żyro.

- Wierzymy, że Michał może grać jeszcze lepiej i niedługo nawiąże do czasów, gdy występował w reprezentacji Polski, zdobywał tytuły mistrza Polski, a swoją postawą zapracował na transfer do Wolverhampton. Po tym transferze rywalizacja w linii ataku jeszcze się zwiększy, co może przynieść wiele korzyści - przyznał Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.