Wtorek, 4 sierpnia 2020

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

RSS

Rusza okręgówka. Te mecze przyciągają najbardziej

30.07.2020 10:06 | 0 komentarzy | kozz

Od lat rozgrywki klasy okręgowej przyciągają na trybuny sporą publiczność. Nie jest to profesjonalny futbol, ale często można zobaczyć kawał dobrej piłki. W dodatku w tym sezonie poprzez podział na Racibórz i Rybnik, emocje będą jeszcze większe, bo co kolejkę będziemy mieli starcia sąsiadów, a to kibice lubią najbardziej. 

Rusza okręgówka. Te mecze przyciągają najbardziej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Który mecz 1. kolejki okręgówki zapowiada się najciekawiej?

W 1. kolejce raciborskiej okręgówki dojdzie do starcia Krzanowic z Krzyżanowicami. Krzanowice to tegoroczny beniaminek z kolei Krzyżanowice są weteranem okręgówki i utrzymują się na tym poziomie od wielu lat. Z kolei do Lubomi przyjedzie drugi z beniaminków - Zameczek Czernica. Silesia Lubomia podobnie jak Krzyżanowice w okręgówce gra od kilkudziesięciu lat. 

Ciekawie również będzie w Nędzy gdzie przyjedzie budowana na nowo Unia Racibórz. LKS 1908 Nędza to drużyna, która nie opuszcza tego poziomu rozgrywkowego od 2006 roku, a Unia z nowymi władzami zamierza wrócić do IV ligi w której grała przez większość czasu ostatniego dwudziestolecia. 

Po trzech wyżej wymienionych sobotnich meczach, które rozpoczną się o godzinie 17:00, nadejdzie czas na dwa niedzielne. Najpierw o godzinie 15:00 Naprzód Borucin zmierzy się z Czarnymi Gorzyce. To dwie drużyny, które od lat prezentują dobry poziom, jednak to gospodarze w ostatnich latach prezentowali się zdecydowanie lepiej. Ostatnim meczem w grupie raciborskiej będzie starcie o godz. 17:00. LKS Tworków podejmie u siebie Dąb Gaszowice. Gospodarze mają najsilniejszą drużynę od wielu lat z kolei Dąb Gaszowice wciąż liże rany po spadku z IV ligi. 

W 1. kolejce rybnickiej okręgówki, która przez środowisko piłkarskie jest uznawana za słabszą również będziemy mieli ciekawe konfrontacje. W sobotę o godz. 17:00 Płomień Połomia podejmie Rymer Rybnik. Rymer dzięki przerwanym rozgrywkom nie spadł z okręgówki, a Płomień po spadku z IV ligi prezentował średni poziom. Polonia Łaziska zmierzy się z Radziejowem. Gospodarze w poprzednim sezonie również prezentowali średnią grę, a Radziejów to beniaminek, który postara się namieszać w rozgrywkach. W ostatnim sobotnim meczu Granica Ruptawa podejmie Polonię Marklowice. Gospodarze w poprzedni sezon mieli bardzo kiepski, natomiast Polonia była ligowym średniakiem.

W niedzielę Forteca Świerklany, która poprzedni sezon zakończyła w czubie podejmie Pierwszego Chwałowice, który okupował dolne rejony tabeli. Weekend zakończy mecz MKS-u Czerwionka z Gwiazdą Skrzyszów. Gospodarze również należeli do tych, którzy bronili się przed spadkiem, natomiast Gwiazda wraca do grona klubów z klasy okręgowej.

Szczegółowa rozpiska TUTAJ