Czwartek, 13 maja 2021

imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty

RSS

Szkoleniowcy GKS-u - Jarosław Skrobacz i Jan Woś znaleźli pracę u innego pierwszoligowca

30.07.2020 16:01 | 0 komentarzy | kozz

Szkoleniowcy z naszego regionu wciąż będą pracować razem. Tym razem po rozstaniu się z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie związali się z innym klubem grającym na szczeblu I ligi - Miedzią Legnica. 

Szkoleniowcy GKS-u - Jarosław Skrobacz i Jan Woś znaleźli pracę u innego pierwszoligowca
Od lewej Jarosław Skrobacz, Jan Woś
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

52-letni Jarosław Skrobacz karierę trenerską rozpoczął w 2010 roku w pierwszoligowej wówczas Odrze Wodzisław Śląski. Następnie w roli asystenta pracował w występującym na zapleczu Ekstraklasy GKS-ie Katowice. Prowadził również Naprzód Rydułtowy oraz Pniówek 74 Pawłowice. Ostatnie cztery lata spędził natomiast w GKS-ie Jastrzębie, z którego odszedł na początku lipca. Górnośląski klub rok po roku wprowadził z III ligi do Fortuna 1 Ligi, w debiutanckim sezonie na zapleczu piłkarskiej elity zajmując 5. miejsce w tabeli. W zakończonym sezonie do przerwy spowodowanej koronawirusem GKS był także jedną z rewelacji sezonu, długo plasując się w ligowej czołówce. Pod koniec sezonu trener Skrobacz zrezygnował jednak z pracy i od nowego sezonu obejmie posadę szkoleniowca Miedzi.

– Po długiej pracy w Jastrzębiu bardzo ważnym czynnikiem było dla mnie, by w nowym klubie móc skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Miedź organizacyjnie gwarantuje taki komfort pracy. Przed podpisaniem umowy zasięgnąłem zdania kilku trenerów, którzy pracowali tu przede mną i były to bardzo pozytywne opinie. Nie pozostaje mi nic innego jak odwdzięczyć się za te doskonałe warunki i spełniać marzenia kibiców Miedzi – mówi dla strony Miedzi Jarosław Skrobacz.

Asystentami trenera Skrobacza będą Wojciech Łobodziński i Jan Woś, a w zakresie przygotowania motorycznego klub będzie współpracował z doktorem Bartoszem Ochmannem z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Trenerem bramkarzy pozostanie Aleksander Ptak.


Miedź Legnica