Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szkoleniowcy GKS-u - Jarosław Skrobacz i Jan Woś znaleźli pracę u innego pierwszoligowca

Szkoleniowcy z naszego regionu wciąż będą pracować razem. Tym razem po rozstaniu się z pierwszoligowym GKS-em Jastrzębie związali się z innym klubem grającym na szczeblu I ligi - Miedzią Legnica. 

Szkoleniowcy GKS-u - Jarosław Skrobacz i Jan Woś znaleźli pracę u innego pierwszoligowca
Od lewej Jarosław Skrobacz, Jan Woś

52-letni Jarosław Skrobacz karierę trenerską rozpoczął w 2010 roku w pierwszoligowej wówczas Odrze Wodzisław Śląski. Następnie w roli asystenta pracował w występującym na zapleczu Ekstraklasy GKS-ie Katowice. Prowadził również Naprzód Rydułtowy oraz Pniówek 74 Pawłowice. Ostatnie cztery lata spędził natomiast w GKS-ie Jastrzębie, z którego odszedł na początku lipca. Górnośląski klub rok po roku wprowadził z III ligi do Fortuna 1 Ligi, w debiutanckim sezonie na zapleczu piłkarskiej elity zajmując 5. miejsce w tabeli. W zakończonym sezonie do przerwy spowodowanej koronawirusem GKS był także jedną z rewelacji sezonu, długo plasując się w ligowej czołówce. Pod koniec sezonu trener Skrobacz zrezygnował jednak z pracy i od nowego sezonu obejmie posadę szkoleniowca Miedzi.

– Po długiej pracy w Jastrzębiu bardzo ważnym czynnikiem było dla mnie, by w nowym klubie móc skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Miedź organizacyjnie gwarantuje taki komfort pracy. Przed podpisaniem umowy zasięgnąłem zdania kilku trenerów, którzy pracowali tu przede mną i były to bardzo pozytywne opinie. Nie pozostaje mi nic innego jak odwdzięczyć się za te doskonałe warunki i spełniać marzenia kibiców Miedzi – mówi dla strony Miedzi Jarosław Skrobacz.

Asystentami trenera Skrobacza będą Wojciech Łobodziński i Jan Woś, a w zakresie przygotowania motorycznego klub będzie współpracował z doktorem Bartoszem Ochmannem z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Trenerem bramkarzy pozostanie Aleksander Ptak.


Miedź Legnica

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].