Czwartek, 6 sierpnia 2020

imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

RSS

Piast Gliwice rozpoczął przygotowania do sezonu

31.07.2020 16:00 | 0 komentarzy | rafbl

Niespełna dwa tygodnie trwały urlopy zawodników Piasta Gliwice, którzy od badań wydolnościowych rozpoczęli dziś przygotowania do sezonu 2020/2021.

Piast Gliwice rozpoczął przygotowania do sezonu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ligowe rozgrywki w poprzednim sezonie podopieczni Waldemara Fornalika zakończyli 19 lipca domowym starciem z Cracovią. Następnie piłkarze Piasta udali się na krótkie urlopy, a dziś po raz pierwszy spotkali się podczas przygotowań do sezonu 2020/2021. Pierwszym etapem przygotowań były badania wydolnościowe. W kolejnych dniach gliwiczanie trenować będą na własnych obiektach, a 3 sierpnia udadzą się na sześciodniowe zgrupowanie do Arłamowa, które 8 sierpnia zakończy się meczem sparingowym, z rywalem którego klub jak na razie nie ujawnił.

Ligowe rozgrywki trzecia drużyna poprzedniego sezonu PKO BP Ekstraklasy rozpocznie 22 sierpnia wyjazdowym starciem ze Śląskiem Wrocław. Pięć dni później gliwiczanie rozpoczną walkę w kwalifikacjach Ligi Europy.

W czasie przerwy w rozgrywkach z klubem pożegnali się trzej podstawowi zawodnicy. W barwach Piasta nie będą występować Jorge Felix, Tom Hateley i Uros Korun. Niebiesko-czerwoni w trwającym okienku transferowym pozyskali jak na razie dwóch zawodników: Michała Żyrę i Karola Szymańskiego. Wcześniej do gliwickiego zespołu dołączył z kolei Javier Ajenjo Hyjek. Ponadto klub przedłużył kontrakt z Gerardem Badią oraz przedłużył o rok umowę wypożyczenia z 1. FC Nuernberg Dominika Steczyka.