Poniedziałek, 1 marca 2021

imieniny: Antoniego, Radosława, Albina

RSS

Koronawirus w hokeju. Także w JKH

03.08.2020 12:05 | 0 komentarzy | adi

U zawodników, którzy przebywali na zgrupowaniu reprezentacji Polski w hokeju na lodzie wykryto koronawirusa. Zakażony jest m.in. zawodnik JKH GKS-u Jastrzębie.

Koronawirus w hokeju. Także w JKH
Fot. Harryarts/Freepik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zakażenia doszło prawdopodobnie w czasie zgrupowania w Warszawie, które odbyło się w dniach 19-26 lipca. Jako pierwszy pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymał Damian Kapica, który po zgrupowaniu miał wyjechać do nowego, zagranicznego klubu. Potwierdzono także, że zakażony został Filip Komorski z GKS-u Tychy.

JKH GKS Jastrzębie wydał krótkie oświadczenie z informacją, że rezygnuje z udziału w turnieju o Puchar RT Torax w Porubie (zdążył zagrać mecz 30 lipca) z powodu podejrzenia wykrycia koronawirusa u jednego ze swoich zawodników. Serwis Hokej.net podaje, że chodzi o Arkadiusza Kostka - obecnego na zgrupowaniu reprezentacji.

W poniedziałek zawodnicy, trenerzy i pracownicy klubu przeszli testy na obecność koronawirusa. - Natychmiastowe i stosowne do zaistniałego zagrożenia działania Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie są reakcją na zaniedbania organizatorów niedawnego zgrupowania reprezentacji Polski. Wyniki testów, którym poddani zostali wszyscy przedstawiciele JKH GKS Jastrzębie, poznamy najpóźniej we wtorek, 4 sierpnia. Wówczas władze naszego klubu podejmą dalsze decyzje w tej sprawie - czytamy w najnowszym oświadczeniu klubu.

- Wielu reprezentantów Polski, prosząc o anonimowość, podkreślało, że zgrupowanie nie było najlepiej zorganizowane. Zbyt swobodnie traktowano zasady reżimu sanitarnego. Nie minimalizowano ryzyka poprzez dezynfekcję autobusu czy też organizowanie odprawy taktycznej z udziałem 40 osób w małej salce - cytuje Hokej.net.

Co na to Polski Związek Hokeja na Lodzie? Wydał oświadczenie z wypowiedziami władz. - O pozytywnym wyniku badania w przypadku Damiana Kapicy dowiedzieliśmy się 1 sierpnia. Natychmiast skontaktowaliśmy się z zawodnikami, trenerami i Państwową Inspekcją Sanitarną. Najważniejsze jest zdrowie i dobro zawodników - stwierdził prezes związku Mirosław Minkina. - Razem z autorytetami w dziedzinie chorób zakaźnych Związek pracuje również nad procedurami dotyczącymi uruchomienia we wrześniu rozgrywek Polskiej Hokej Ligi - dodała wiceprezes Marta Zawadzka.