Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jastrzębski Węgiel najlepszy w Grand Prix PLS

Bez porażki turniej finałowy PreZero Grand Prix PLS zakończyli siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Decydujące starcia pierwszej, historycznej edycji imprezy rozegrano w weekend w Gdańsku.

Jastrzębski Węgiel najlepszy w Grand Prix PLS
fot. plusliga.pl
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla podczas turnieju finałowego pierwszej, historycznej edycji PreZero Grand Prix PLS rozegrali trzy spotkania. Zwycięstwo nie przyszło im jednak łatwo, bowiem o losach dwóch spotkań rozstrzygnął tie-break.

W pierwszym, ćwierćfinałowym spotkaniu rywalami "pomarańczowych", którzy awans do finału zapewnili sobie zwyciężając w rywalizacji w grupie D byli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy przepustkę do turnieju finałowego wywalczyli plasując się na drugim miejscu w grupie A. Pierwsza partia spotkania po emocjonującej walce padła łupem zawodników z Podkarpacia, którzy triumfowali do 23. W drugim pewnie do 19 wygrali jastrzębianie. W decydującej partii więcej zimnej krwi zachowali jednak siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy zwyciężając do 13 awansowali do półfinału.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 2:1 (23:25, 25:19, 15:13)

Spotkanie półfinałowe z GKS-em Katowice, które rozegrano w niedzielny poranek ponownie okazało się dla podopiecznych Luke`a Reynoldsa trudnym pojedynkiem. GKS od początku toczył z jastrzębianami wyrównany bój, jednak szalę zwycięstwa w premierowej odsłonie przechylili w końcówce na swoją korzyść "pomarańczowi", którzy wygrali na przewagi do 24. W drugiej partii obraz gry nie uległ zmianie i na boisku toczył się wyrównany bój, jednak lepsi okazali się katowiczanie, którzy pokonali jastrzębian do 22. Tie-break to pełna dominacja jastrzębian, którzy decydującą partię rozpoczęli od prowadzenia 7:0. Rywale nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych siatkarzy Jastrzębskiego Węgla, którzy wygrywając do 6 zameldowali się w wielkim finale PreZero Grand Prix PLS.

Jastrzębski Węgiel - GKS Katowice 2:1 (26:24, 22:25, 15:6)

Spotkanie finałowe miało jednostronny przebieg. PGE Skra Bełchatów, która stanęła po drugiej stronie siatki nie była w stanie nawiązać równej walki z rozpędzonymi jastrzębianami, którzy zdominowali rywali i po wygranych do 17 i 20 setach cieszyli się ze złotych medali zdobytych w pierwszej edycji PreZero Grand Prix PLS.

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 2:0 (25:17, 25:20)

W turnieju finałowym jastrzębianie wystąpili w składzie: Jakub PopiwczakMichał Szalacha, Rafał Szymura, Szymon BiniekRafał SzymuraMichał Gierżot.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].