Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Monika Brzostek najlepsza w Myślenicach

Pochodząca z Rybnika Monika Brzostek grając w parze z Aleksandrą Gromadowską wygrała trzeci turniej tegorocznego cyklu Plaży Open, który w weekend odbył się w Myślenicach.

Monika Brzostek najlepsza w Myślenicach
fot. Rafał Błachuciński

Wracające do wspólnego grania po dwutygodniowej przerwie Monika Brzostek i Aleksandra Gromadowska w turnieju w Myślenicach rozstawione były z numerem 6. W pierwszym meczu ich rywalkami były Dominika Bilicka i Kamila Klajman, które walkę nawiązały tylko w przegranym do 19 pierwszym secie. W drugim swoją dominację potwierdziły reprezentantki Polski, które triumfując do 13 zameldowały się w kolejnej rundzie. W drugim spotkaniu turnieju Brzostek i Gromadowska także wygrały w dwóch setach. Pierwszego seta spotkania z Michaliną Tokarską i Magdaleną Szczytowicz zakończyły one pewnym zwycięstwem do 15, natomiast w drugim mimo lepszej postawy rywalek wygrały do 18. W spotkaniu ćwierćfinałowym rywalkami reprezentantek Polski były Małgorzata Szajewska-Skuta i Magdalena Rapacz-Matras. Po pierwszym wygranym przez rywalki do 17 secie dwa kolejne przebiegały pod dyktando Brzostek i Gromadowskiej, które wygrywając do 12 i 8 zapewniły sobie awans do czołowej czwórki turnieju.

Półfinałowymi rywalkami Brzostek i Gromadowskiej były Aleksandra Zdon i Paulina Biranowska. Walka o finał nie dostarczyło wielu emocji i w dwóch pewnie wygranych do 16 i 17 setach lepsze okazały się faworyzowane reprezentantki Polski, które zameldowały się tym samym w finale. Zupełnie inny przebieg miało spotkanie finałowe, w którym po drugiej stronie siatki stanęły Justyna Łukaszewska i Olga Klocek, które udział w turnieju wzięły dzięki otrzymanej od organizatora dzikiej karcie. Premierowa partia meczu o pierwsze miejsce miała wyrównany przebieg, jednak minimalnie lepsze okazały się w niej reprezentantki Polski, które wygrały do 19. W drugim secie role się odwróciły i to rywalki triumfowały do 19. Decydująca partia to lepsza gra Brzostek i Gromadowskiej, które triumfując do 11 wygrał trzeci turniej cyklu Plaży Open.

Wyniki:

  • Brzostek/Gromadowska - Bilicka/Klajman 2:0 (21:19, 21:13)
  • Brzostek/Gromadowska - Tokarska/Szczytowicz 2:0 (21:15, 21:18)
  • Brzostek/Gromadowska - Szajewska-Skuta/Rapacz-Matras 2:1 (17:21, 21:12, 15:8)
  • Brzostek/Gromadowska - Zdon/Biranowska 2:0 (21:16, 21:17)
  • Brzostek/Gromadowska - Łukaszewska/Klocek 2:1 (21:19, 19:21, 15:11)
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].