Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nieudane kwalifikacje Moniki Brzostek

Na drugiej rundzie kwalifikacji zakończyła udział w jednogwiazdkowym turnieju cyklu World Tour w austriackim Baden grająca w parze z Aleksandrą Gromadowską pochodząca z Rybnika Monika Brzostek.

Nieudane kwalifikacje Moniki Brzostek
fot. volleyball.world.en

Turniej w austriackim Baden był pierwszym międzynarodowym turniejem cyklu World Tour od wybuchu pandemii koronawirusa, w którym udział wzięli reprezentanci Polski. Pochodząca z Rybnika Monika Brzostek grająca w parze z Aleksandrą Gromadowską udział w turnieju rozpoczęły od pierwszej rundy kwalifikacji, w której ich rywalkami miały być Austriaczki Anna Gnilsen i Blanca Schroll Casares. Przeciwniczki z powodu kontuzji nie przystąpiły jednak do meczu, dzięki czemu biało-czerwone znalazły się w drugiej rundzie klasyfikacji.

W decydującym o udziale w turnieju głównym meczu reprezentantki Polski zmierzyły się ze Szwajcarkami Zoe Verge-Depre i Esmee Bobner. Po pierwszym wygranym przez biało-czerwone do 15 secie w dwóch kolejnych lepiej zaprezentowały się rywalki, które zwyciężając do 18 i w tie-breaku do 8 zapewniły sobie udział w turnieju głównym. Polki sklasyfikowane zostały ostatecznie na 17. miejscu.

Wyniki:

  • Brzostek/Gromadowska - Gnilsen/Schroll 2:0 (21:0, 21:0)
  • Brzostek/Gromadowska - Verge-Depre/Bobner 1:2 (21:15, 18:21, 8:15)
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].