Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gliwiccy studenci z awansem do finału AMP

W weekend w Dąbrowie Górniczej rozegrany został turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. W zmaganiach w turnieju kobiet i mężczyzn udział wzięło sześć duetów reprezentujących gliwicką Politechnikę Śląską. Aż pięć z nich wywalczyło awans do finałowych zmagań Akademickich Mistrzostw Polski.

Gliwiccy studenci z awansem do finału AMP
fot. AZS Katowice

Półfinał D Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rozegrany został w dniach 29-30 sierpnia 2020 roku w Dąbrowie Górniczej. W turnieju kobiet i mężczyzn udział brać miały po 32 siatkarskie duety reprezentujące województwa śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie. Ostatecznie w turnieju kobiet o przepustki do wielkiego finału Akademickich Mistrzostw Polski, który w dniach 10-13 września odbędzie się w Gdyni walczyło 11, a w turnieju mężczyzn 13 par.

Wśród uczestniczek turnieju kobiet znalazły się trzy pary reprezentujące barwy Politechniki Śląskiej Gliwice - Aleksandra Elko grająca w parze Marią Woźniczką, Karolina Krzeszewska grająca z Kamilą Toborek oraz Agata Kroplewska grająca z Nicole Rybakiewicz. Wszystkie trzy pary reprezentujące gliwicką uczelnię znalazły się w czołowej ósemce zmagań, która uzyskała awans do turnieju finałowego.

Najlepiej z trzech wymienionych duetów zaprezentowały się aktualne Akademickie Mistrzynie Śląska - para Elko/Woźniczka, które turniej zakończyły na 4. miejscu. Krzeszewska/Toborek zmagania zakończył na 6 .miejscu, natomiast para Kroplewska/Rybakiewicz uplasowały się na miejscu 7.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Aleksandra Smykla/Karolina Wróbel (UJD Częstochowa)
 2. Patrycja Bubak/Karolina Kmita (UŚ Katowice)
 3. Marta Pietroczuk/Kaja Strużyk (UŚ Katowice)
 4. Aleksandra Elko/Maria Woźniczka (PŚ Gliwice)
 5. Agnieszka Steinhof/Joanna Zawadzka (UE Katowice)
 6. Karolina Krzeszewska/Kamila Toborek (PŚ Gliwice)
 7. Agata Kroplewska/Nicole Rybakiewicz (PŚ Gliwice)
 8. Paulina Piwowaczyk/Julia Stec (UPr Wrocław)
 9. Małgoszata Domagalska/Julia Salwińska (GWSH Katowice)
  Karolina Gajda/Agata Sowińska (Uś Katowice)
  Kinga Hyla/Adrianna Kołek (UPr Wrocław)

Również trzy duety reprezentowały gliwicką uczelnię w turnieju męskim. Do weekendowej rywalizacji przystąpili aktualni Akademiccy Mistrzowie Śląska - Przemysław Gepfert i Jędrzej Lach, Karol Kania grający z Bartoszem Głowackim oraz Adrian Rybak grający z Piotrem Kaletą. Dwie pierwsze pary dwudniowe zmagania zakończyły w czołowej ósemce uzyskując awans do turnieju finałowego tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski.

Najlepiej spośród gliwickich duetów na plażowych boiskach w Dąbrowie Górniczej zaprezentowała się para Gepfert/Lach, która zmagania zakończyła na najniższym stopniu podium. Na 8. miejscu turniej zakończyła para Kania/Głowacki. Na miejscach 9-12 rywalizację zakończyła natomiast para Rybak/Kaleta.

Klasyfikacja końcowa:

      1. Adam Szymczak/Filip Zabielny (UE Katowice)
      2. Damian Fijak/Tomasz Ciach (PO Opole)
      3. Przemysław Gepfert/Jędrzej Lach (PŚ Gliwice)
      4. Benjamin Granieczny/Maciej Mata (PO Opole)
      5. Łukasz Borkowski/Kacper Szymula (UPr Wrocław)
      6. Mikołaj Głowacki/Mateusz Wołowicz (UZ Zielona Góra)
      7. Jakub Czarnecki/Michał Majewski (UZ Zielona Góra)
      8. Karol Kania/Bartosz Głowacki (PŚ Gliwice)
      9. Michał Hoszman/Michał Szczechowicz (UE Katowice)
          Maciej Kurnicki/Jakub Skadorwa (UJD Częstochowa)
          Adrian Rybak/Piotr Kaleta (PŚ Gliwice)
          Jakub Chudyba/Wojciech Luboń (ŚUM Katowice)
    13. Wiktor Grabałowski/Robert Giedrowicz (UJD Częstochowa)

Turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej z udziałem 32 najlepszych par kobiet i mężczyzn w Polsce odbędzie się w dniach 10-13 września 2020 roku w Gdyni.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].