Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Kamil Glik strzelił przeciw Bośni. Zapisał się w historii

08.09.2020 08:46 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarz z Jastrzębia-Zdroju, tymczasowy kapitan reprezentacji Polski, Kamil Glik strzelił gola w poniedziałkowym meczu Ligi Narodów przeciwko Bośni i Hercegowinie. 

Kamil Glik strzelił przeciw Bośni. Zapisał się w historii
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Glik mimo, że w ostatnim czasie nie grał zbyt wiele ponieważ rozgrywki Ligue 1 zostały szybko zakończone z powodu pandemii pokazał w meczu reprezentacji klasę do której zdążył nas przyzwyczaić. Teraz przeniósł się Serie A i klubu Benevento Calcio, ale jego forma wciąż jest na najwyższym światowym poziomie.

W meczu przeciw Bośni świetnie wykończył dośrodkowanie Kamila Grosickiego i pewnie głową posłał piłkę do bramki, dając wówczas drużynie Brzęczka wyrównanie na 1:1. Ostatecznie Polska wygrała pierwszy - historyczny mecz w Lidze Narodów 2:1.

Dla Glika był to szósty gol w reprezentacji, tym samym wyrównał rekord i jest najskuteczniejszym obrońcą w historii. Dla piłkarza z Jastrzębia-Zdroju był to 75 występ w narodowych barwach.

32-letni Kamil Glik swojego pierwszego w kadrze strzelił 10 lat temu w meczu przeciw Tajlandii. Kolejne trafienia notował w meczach z Anglią, Gruzją, Kazachstanem i Łotwą.

Kolejne szanse na poprawienie dorobku strzeleckiego w kadrze będzie miał za miesiąc. Wówczas Polska w meczach u siebie podejmie Włochy i Holandię.