Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ukraińska rozgrywająca dołącza do AZS-u

23-letnia Olena Napalkova została nową rozgrywającą pierwszoligowego AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice. Ukraińska siatkarka jest szesnastą zawodniczką w barwach gliwickiego zespołu.

Ukraińska rozgrywająca dołącza do AZS-u

Niezadowalające wyniki gier kontrolnych w okresie przygotowawczym do rozgrywek I Ligi Kobiet w sezonie 2020/2021 zmusiły działaczy gliwickiego AZS-u do wzmocnienia składu jeszcze przed startem sezonu. Do prowadzonego przez Wojciecha Czaplę zespołu dołączyła reprezentantka Ukrainy - Olena Napalkova, która przez całą sportową karierę broniła barw ukraińskich klubów. W ostatnim sezonie 23-letnia siatkarka występowała w SC Prometey, które w sezonie 2019/2020 zakończyło zmagania na 1. miejscu w tabeli. Wcześniej rozgrywająca reprezentowała Khimik Yuzhne.

Utalentowana rozgrywająca mimo młodego wieku może się pochwalić sporymi sukcesami. Ma na swoim koncie złote medale wywalczone w lidze ukraińskiej oraz Puchar i Superpuchar Ukrainy. Ponadto w narodowych barwach zdobyła brązowy medal Uniwersjady.

Gliwiczanki ligowe rozgrywki zainaugurują za dwa tygodnie, kiedy to w sobotę 26 września podejmą na własnym parkiecie Karpaty AZS PWSZ MOSiR Krosno Glass.

Skład KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice:

  • Rozgrywające: Mariia Bulavchyk, Aleksandra Muda, Olena Napalkova
  • Atakujące: Manuela Jakóbiak, Julia Wałek
  • Przyjmujące: Joanna Ciesielczyk, Valeriia Nudha, Agata Skuba, Aneta Wilczek
  • Środkowe: Daria Chomicz, Aleksandra Cygan, Sylwia Pelc, Julia Skowron, Julia Świsulska
  • Libero: Aleksandra Elko, Karolina Szmigielska

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].