Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Beniaminek ZAKSIE niestraszny

Trzech setów potrzebowali zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do pokonania w wyjazdowym derbowym spotkaniu inaugurującym rozgrywki Plus Ligi w sezonie 2020/2021 beniaminka rozgrywek - siatkarzy Stali Nysa.

Beniaminek ZAKSIE niestraszny

Piątkowe spotkanie rozpoczęło się od trzypunktowego prowadzenia ZAKSY (0:3). Wracający po 15 latach do siatkarskiej elity siatkarze Stali Nysa szybko zmniejszyli straty (3:4), a po chwili doprowadzili do remisu (7:7). W dalszym fragmencie seta na tablicy wyników raz po raz pojawiał się remis. Zbliżając się do decydującej fazy seta kędzierzynianie wypracowali sobie czteropunktową zaliczkę (15:19). W końcówce ZAKSA jeszcze bardziej podkręciła tempo i pewnie wygrała premierową odsłonę do 19.

Drugi set to od początku kontynuacja dobrej gry ZAKSY. Prowadzeni przez Nikolę Grbicia kędzierzynianie szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie (2:5), które w dalszej fazie seta powiększyło się do siedmiu (6:13), a następnie dziesięciu (8:18) "oczek". Kompletnie rozbita Stal nie była w stanie nawiązać wyrównanej walki z rozpędzoną ZAKSĄ, która prezentując się wyraźnie lepiej w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła utrzymała wysokie prowadzenie i wygrała bardzo pewnie do 13.

Obraz gry w trzecim secie nie różnił się od poprzedniego. ZAKSA podobnie jak w dwóch poprzednich partiach rozpoczęła go od trzypunktowe prowadzenia (1:4), które w kolejnych akcjach powiększyło się do sześciu "oczek" (4:10). W dalszej fazie gry kędzierzynianie dorzuciła do swojego prowadzenia kolejnych sześć punktów i zbliżając się do końcówki prowadzili różnicą aż dwunastu punktów (8:20). W końcówce gospodarze zmniejszyli nieco straty, jednak nie byli w stanie odwrócić losów spotkania, w którym po zwycięstwie do 16 w trzech setach wygrała ZAKSA.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Łukasz Kaczmarek.

Stal Nysa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (19:25, 13:25, 16:25)

Stal: Komenda, Bartman, M'Baye, Filip, Łapszyński, Lemański oraz Ruciak (libero), Dembiec (libero), Szczurek, Ben Tara, Bućko, Schamlewski, Długosz

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Banach (libero), Staszewski, Kluth, Prokopczuk, Łukasik, Rejno

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].