Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AMP w siatkówce plażowej zakończone

Bez medalu z zakończonego w niedzielę w Gdyni turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski wrócili reprezentanci gliwickiej Politechniki Śląskiej.

AMP w siatkówce plażowej zakończone

W turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej udział zapewniony miały po 32 najlepsze duety kobiet i mężczyzn. W gronie uczestników nie zabrakło przedstawicieli gliwickiej Politechniki Śląskiej. Do startu w turnieju uprawnione były trzy damskie i dwie męskie pary. Ostatecznie w walce o medale na plaży w Gdyni stanęły dwie pary w kategorii kobiet i jedna w kategorii mężczyzn.

Obydwie pary reprezentujące Politechnikę Śląską Gliwice zakończyły zmagania wśród kobiet na tej samej pozycji. Zarówno Agata Kroplewska grająca w parze z Nicole Rybakiewicz, jak i Karolina Krzeszewska grająca w parze z Kamilą Toborek turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski po jednej wygranej i dwóch porażkach zakończyły na 17. miejscu. Trzecia gliwicka para - Aleksandra Elko i Maria Woźniczka mimo zajęcia w półfinale miejsca premiowanego awansem do turnieju finałowego nie zostały zgłoszone do zawodów.

Mistrzyniami Polski zostały reprezentujące Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań Justyna Kozłowska i Weronika Antczak, które wyprzedziły Kingę Legietę i Patrycję Jundziłł (Uniwersytet Łódzki) i Monikę Gajtkowską i Gabrielę Puławską (Politechnika Poznańska). W turnieju udział wzięło 29 par.

Klasyfikacja końcowa:

1. Kozłowska/Antczak (Uniwersytet Adama Mickiewicza Poznań)
2. Legieta/Jundziłł (Uniwersytet Łódzki)
3. Gajtkowska/Puławska (Politechnika Poznańska)
...
17. Kroplewska/Rybakiewicz (Politechnika Śląska Gliwice)
      Krzeszewska/Toborek (Politechnika Śląska Gliwice)


W turnieju męskim jedynymi przedstawicielami gliwickiej uczelni byli Karol Kania i Bartosz Głowacki, którzy po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zakończyli zmagania w finale Akademickich Mistrzostw Polski na 13. miejscu. W turnieju udział wziąć mieli także Akademiccy Mistrzowie Śląska - Przemysław Gepfert i Jędrzej Lach. Ostatecznie jednak nie wystartowali oni  w turnieju.

Mistrzami Polski zostali reprezentujący Uniwersytet Warszawski Michał Korycki i Adam Manios, którzy wyprzedzili Marka Subocza i Tymoteusza Juszczaka (Politechnika Poznańska) i Tobiasza Kaniewskiego i Macieja Włodarczyka (Politechnika Lubelska). W turnieju udział wzięło 25 par.

Klasyfikacja końcowa:

1. Korycki/Manios (Uniwersytet Warszawski)
2. Subocz/Juszczak (Politechnia Poznańska)
3. Kaniewski/Włodarczyk (Politechnika Lubelska)
...
13. Kania/Głowacki (Politechnika Śląska Gliwice)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].