Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Pokaz siły Jastrzębskiego Węgla

19.09.2020 16:26 | 0 komentarzy | rafbl

Pewne zwycięstwo w trzech setach odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którzy w dzisiejszym spotkaniu 2. kolejki Plus Ligi podejmowali na własnym parkiecie Asseco Resovię Rzeszów.

Pokaz siły Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobotnie spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Asseco Resovią Rzeszów zapowiadane było jako hit 2. kolejki rozgrywek, co potwierdziła początkowa faza premierowej odsłony, w której obydwa zespoły grały punkt za punkt. Jastrzębianie kilkukrotnie odskakiwali rywalom na dwa "oczka" (9:7, 14:12), jednak ci za każdym razem odrabiali straty. Dopiero w decydującym fragmencie gry "pomarańczowi" zbudowali sobie większą przewagę (20:17), której nie oddali do końca triumfując ostatecznie do 21.

Druga partia to od początku dominacja prowadzonych przez Luke`a Reynoldsa gospodarzy, którzy w pierwszej fazie seta odskoczyli na pięć punktów (10:5). W dalszej części gry przyjezdni zniwelowali straty do jednego "oczka" (14:13), jednak było to wszystko na co pozwolili im w tej partii "pomarańczowi". Zbliżając się do końcówki seta jastrzębianie konsekwentnie powiększali przewagę i w pełni kontrolując boiskowe wydarzenia wygrali bardzo wysoko do 16.

Pierwsze akcje trzeciego seta to wyrównana gra obydwu zespołów. Z czasem przewagę osiągać zaczęli jednak zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy odskoczyli na trzy (10:7), a następnie pięć (13:8) "oczek". Wchodząc w decydującą fazę seta jastrzębianie dorzucili do swojego prowadzenia kolejny punkt i prowadzili pewnie 20:14. Ostatecznie gospodarze wygrali do 18, a całe spotkanie 3:0 notując drugie zwycięstwo w sezonie. Jastrzębianie po dwóch kolejkach spotkań mają na koncie 5 punktów.

Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został atakujący Jastrzębskiego Węgla - Mohammed Al Hachdadi, który zdobył dla "pomarańczowych" 16 punktów.

Jastrzębski Węgiel - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

Jastrzębski: Kampa, Louati, Gladyr, Al Hachdadi, Fornal, Wiśniewski oraz Popiwczak (libero)

Resovia: Drzyzga, Cebulj, Jendryk, Butryn, Taht, Krulicki oraz Potera (libero), Szerszeń, Woicki, Domagała