Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pewne zwycięstwo kędzierzyńskiej ZAKSY

Drugie zwycięstwo bez straty seta zanotowali sobotniego wieczora siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy pokonali we własnej hali MKS Będzin.

Pewne zwycięstwo kędzierzyńskiej ZAKSY

Premierowa odsłona spotkania od początku przebiegała pod dyktando ZAKSY, która szybko odskoczyła na cztery "oczka" (10:6). Przyjezdni zmniejszyli starty do dwóch "oczek" (12:10), jednak kędzierzynianie szybko odpowiedzieli i odbudowali swoją przewagę, która sięgnęła tym razem sześciu punktów (16:10). W decydującej części seta gospodarze jeszcze bardziej powiększyli przewagę i wygrali ostatecznie do 16.

Drugi set okazał się dużo bardziej wyrównany. Przez niemal połowę partii rezultat na tablicy wyników oscylował w okolicach remisu. Z czasem prowadzeni przez Nikolę Grbicia kędzierzynianie wypracowali sobie trzypunktową zaliczkę (13:10). Zbliżając się do decydującej fazy seta przewaga gospodarzy wzrosła do siedmiu "oczek" (18:11). W końcówce ZAKSA nie dała się dogonić i wygrała pewnie do 19.

Obraz gry w początkowej fazie trzeciej partii nie różnił się od tego z seta poprzedniego. Obydwa zespoły przez długi czas grały punkt za punkt i dopiero zbliżając się do decydującej fazy gry kędzierzynianie odskoczyli na dwa (17:15), a następnie trzy (22:19) "oczka". Będzinianie walczyli o przedłużenie spotkania, jednak ZAKSA nie dała się dogonić i triumfując do 23 wygrała całe spotkanie 3:0 notując tym samym drugie zwycięstwo bez straty seta w sezonie.

Statuetka MVP trafiła w ręce przyjmującego ZAKSY - Kamilia Semeniuka, który był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - MKS Będzin 3:0 (25:16, 25:19, 25:23)

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith oraz Zatorski (libero), Staszewski, Prokopczuk, Kluth

MKS: Veloso, Sobański, Gawryszewski, Faryna, Santana, Schmidt oraz Gregorowicz (libero), Haduch (libero), Makowski, Kalembka, Bobrowski, Godlewski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].