Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej zakończone

Bez medalu z zakończonych w niedzielę na Łotwie Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej wróciły reprezentujące Polskę pary. W gronie uczestników znaleźli się przedstawiciele regionu.

Mistrzostwa Europy w siatkówce plażowej zakończone
fot. cev.eu

W turnieju kobiet biało-czerwone barwy reprezentowała pochodząca z Rybnika Monika Brzostek, która grając w parze z Aleksandrą Gromadowską w fazie grupowej rywalizowała w grupie A. W pierwszym spotkaniu reprezentantki Polski przegrały w dwóch setach ze szwajcarską parą Nina Betschart i Tanja Huberli. W drugim meczu, którego stawką był awans do kolejnej rundy rywalkami Brzostek i Gromadowskiej były inne polki - Agata Ceynowa i Katarzyna Kociołek. Lepsze po emocjonującym spotkaniu okazały się w dwóch setach Brzostek i Gromadowska, dzięki czemu awansowały one do kolejnej rundy.

W tej po drugiej stronie siatki stanęły reprezentantki Francji - Lezana Placette i Alexia Richard. Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando biało-czerwonych, które wygrały je w dwóch setach. W meczu 2. rundy reprezentantki Polski zmierzyło się z Niemkami Victorią Bieneck i Isabel Schneider. Mimo dobrego otwarcia spotkania, w którym biało-czerwone triumfowały w pierwszym secie dwa kolejne zapisały na swoim koncie rywali, które awansowały tym samym do 3. rundy. Biało-czerwone zakończyły tym samym udział w europejskim czempionacie na 13. miejscu.

Wyniki:

  • Brzostek/Gromadowska - Betschart/Huberli 0:2 (18:21, 16:21)
  • Brzostek/Gromadowska - Ceynowa/Kociołek 2:0 (24:22, 21:16)
  • Brzostek/Gromadowska - Placette/Richard 2:0 (21:17, 25:23)
  • Brzostek/Gromadowska - Bieneck/Schneider 2:1 (21:18, 16:21, 10:15)

W turnieju mężczyzn udział wziął natomiast grający z Piotrem Kantorem pochodzący z Jastrzębia-Zdroju Bartosz Łosiak, którzy w fazie grupowej rywalizowali w grupie B. W pierwszym meczu w dwóch setach pokonali oni francuzów Quincy Aye i Arnaud Gauthier-Rat. W drugim spotkaniu, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie po drugiej stronie siatki stanęli aktualni Mistrzowie Świata - Viacheslav Krasilnikov i Oleg Stoyanovskiy. Minimalnie lepsi w tym spotkaniu okazali się Rosjanie, którzy wygrali po tie-breaku.

W meczu 1. rundy biało-czerwoni zmierzyli się z Austriakami Moritz Pristauz i Julian Horl. Polscy siatkarze nie mieli problemu z pokonaniem rywali, z którymi wygrali pewnie w dwóch setach. W kolejnym meczu reprezentanci Polski pokonali bez straty seta szwajcarów Adrian Heidrich i Mirco Gerson, dzięki czemu zameldowali się w ćwierćfinale.

W meczu decydującym o awansie do strefy medalowej rywalami polskich zawodników byli Włosi - Paolo Nicolai i Daniele Lupo. Spotkanie od początku miało wyrównany przebieg, a losy poszczególnych setów rozstrzygały się w końcówce. Ostatecznie, mimo że biało-czerwoni mieli w górze piłki meczowe lepsi w rozstrzyganym na przewagi tie-breaku rywale. Biało-czerwony zakończyli Mistrzostwa Europy na 5. miejscu.

Wyniki:

  • Kantor/Łosiak - Aye/Gauthier-Rat 2:0 (21:18, 21:16)
  • Kantor/Łosiak - Krasilnikov/Stoyanovskiy 1:2 (16:21, 26:24, 15:17)
  • Kantor/Łosiak - Pristauz/Horl 2:0 (21:19, 21:17)
  • Kantor/Łosiak - Heidrich/Gerson 2:0 (21:19, 21:16)
  • Kantor/Łosiak - Nicolai/Lupo 1:2 (19:21, 21:19, 16:18)
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].