Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pewna wygrana Odry z Rozwojem

Odra Wodzisław pokonała pewnie, bo 4:1 ekipę Rozwoju Katowice. Wynik meczu nie odzwierciedla do końca jego przebiegu, bowiem goście wcale nie zagrali tak źle, jakby sugerował to wynik. 

Pewna wygrana Odry z Rozwojem
Fot. Odra Wodzisław

Zanim w 29. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Zieliński, wykorzystując dobre dogranie Jakuba Białasa, to gości mieli dwie niezłe okazje do objęcia prowadzenia, ale w bramce czuwał Maciej Kacperski. Kilka chwil po starcie bramki, gości przed kolejną stratą uratowała poprzeczka. W 41. minucie nie było już jednak odwołania – do dalekiego podania doszedł Zieliński, który wygrał pojedynek biegowy z pilnującym go obrońcą, skorzystał z błędu bramkarza, który przed polem karnym minął się z piłką i z dość ostrego kąta, precyzyjnie skierował piłkę do pustej bramki. W 44. minucie nie popisał się z kolei Kacperski, który dał sobie wrzucić piłkę za kołnierz po technicznym uderzeniu Oliviera Lazara.

Po zmianie stron kibice oglądali m.in. ładne uderzenia – dla Odry Koby Szalamberidze, które nad poprzeczkę zdołał wynieść bramkarz Rozwoju oraz sprytny strzał Lazara z rzutu wolnego dla Rozwoju, który z najwyższym trudem wybronił Kacperski. Z wymiany ciosów ostatecznie zwycięsko wyszła Odra, kiedy w 76. minucie precyzyjne dośrodkowanie z prawej flanki spadło na głowę Damiana Tarki, który z bliska dopełnił formalności. Minutę później Tarka wywalczył na lewej stronie rzut wolny. Mocne dośrodkowanie Artura Gacia sprawił sporo problemów defensywie gości, a najwięcej Mateuszowi Gubale, który skierował piłkę do własnej bramki i stało się jasne, że Odra spokojnie zdobędzie w tym meczu trzy punkty.

Odra Wodzisław – Rozwój Katowice 4:1
Bramki: Zieliński (29.), (41.), Tarka (76.) (Gubała 77.sam.) - Lazar (44.)

Odra: Kacperski, Gać, Lalko, Krzyżok, Białas, Sadio, Zieliński (74. min. Abuladze), Zdunek (69. min. Kłosek), Shalamberidze (79. min. Dudziński), Tarka, Tabala (86. min. Szydłowski). Trener Adam Burek.

21 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~B8 (37.30. * .116) 02.10.2020 23:37
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

@Angelonielot patrzyłeś kiedyś do lustra jakim dzbanem jesteś?A burdel to pewnie masz w mieszkaniu trollu

Don_C 02.10.2020 15:51
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

@Nielot albo ktoś cię za konia robi albo celowo trollujesz. Obstawiam to pierwsze.Komisja UM 47.25 minuty o tym że w tym roku zaczną projektować i jak pyta radny nikt tego z kibicami nie konsultował.
https://www.youtube.com/watch?v=KnkY79TrNqQ
A ty dalej pier** swoje @Nielot a kustosz ma dawno wszystko ustalone żeby zrobić Karpacz + czyli dziadostwo jak dla 4,5 tys gminy.
A co do tego burdelu to szło coś zrobić związanego ze sportem a jak nie było pomysłu to nawet parking ale nie pasiekę dla kilku pedagogów.To nie ich miejsce.

Angelonielot 02.10.2020 14:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Don_C proponuje ci herbatkę z melisy na uspokojenie, bo nic nie jest przesadzone i do tego droga jeszcze bardzo daleka. To jest tylko zapytanie dla mieszkańców Wodzisławia, jaki by chcieli kiedyś stadion w mieście i nawet nie ma mowy w ogóle o terminie modernizacji, bo najpierw trzeba na to pieniądze mieć zapewnione.
Ten historyczny hotel jak piszesz to jak pamiętam w ostatnich jego latach funkcjonowania to był normalny burdel i może z tego powodu tak za tym tesknisz.

Don_C 02.10.2020 13:55
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Jak ktoś jest jeszcze mało kumaty to podpowiem bo to nie jest tajemnicą tylko wiadomość z komisji miejskiej.Otoz kustosz na Mosir czyli nauczyciel wf z Rydułtow i kibic Górnika robił konsultacje tak jak mu pasowało w gronie pedagogicznej sitwy co zresztą przyznał na komisji RM. Także osoby co jak rok długi nie są na stadionie zdecydowały o jego losie. Kibiców o zdanie nie pytano.Sprawa jest już zaklepana teraz tylko nadzieja w radnych że na takie coś się nie zgodzą. Kustosz ma za zadanie wyplenić piłkę nożną na Mosir wraz z marką Odra.

Don_C 02.10.2020 13:43
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

@MGol- minimalizm i niszczenie MOSiR trwa cały czas. Rozprawiono się już z historycznym terenem z hotelem Odra w zamian budując pasiekę dla kilku pedagogów za 4,5 mln.Dla porównania modernizacja całego MOSiR kosztowała 1,1 mln czyli zrobiono to najniższym kosztem. Teraz ten telebim przy rzece na którym nic nie widać.Teraz przyszło się rozprawić z trybunami które najlepiej wyburzyć i spokój. W zamian będzie pchnięcie kulą i rzut dzidą. Ciekawe ile to miotaczy kul jest w mieście i powiecie?

Angelonielot 02.10.2020 13:20
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Ta ankieta ma posłużył jako wskazówka przy przyszłym projekcie przebudowy stadionu czy ma to być obiekt typowo piłkarską, czy stadion wielofunkcyjny i o niczym jeszcze nie przesądza, że będzie to stadion jak w Karpaczu, bo do samej modernizacji stadionu droga jeszcze bardzo daleka. Na razie są zbierane opinie jak to sobie mieszkańcy Wodzisławia wyobrażają.
Planowana przebudowa stadionu nie przewiduje wyburzenia Dziupli co może co niektórych bardzo zasmucić.

~Ambitnyprojekt (87.101. * .96) 02.10.2020 11:54
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Czego się chcecie spodziewać po Kiecystach? Stadion zaoraja zostanie niebieska bieżnia a kibice na Cisowej niech se trybuny zrobią xd

~Smiechnasali (37.30. * .216) 02.10.2020 09:02
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Faktycznie ambitnie żeby się wzorować na 4 tys. Karpaczu. Zresztą czytałem forum Karpacza i tam nie zostawiają na Burmistrzu suchej nitki co za badziewie za 24 mln zł.Marklowice mają ciekawszy obiekt.

MGol 02.10.2020 08:47
oceniono 5 razy
5
Zgłoś

O tym czy stadion powinien być lekkoatletyczny czy nie powinno rozstrzygnąć referendum. Absolutnie nie można się zgodzić na zaprezentowany minimalizm. Powinniśmy się wzorować na Karwinie. Kameralny stadion na 5 tysięcy, ale zarazem o nowoczesnej bryle, przystosowany do przeprowadzania różnych imprez (dni miasta, reggae festival czy koncertów). Nie posiadamy hali widowiskowo-sportowej dlatego stadion powinien być przystosowany do tego typu imprez. Karwina jest też najlepszym przykładem na to, że w mieście 50 tysięcznym można coś takiego postawić. Na zaprezentowanej koncepcji z Karpacza są trybuny dla..... 400 osób, brak jakichkolwiek strefy VIP A do tego kosztował z "tak wielkimi " trybunami 24 mln zł. Podobny stadion to my już mamy .....na budowlance. Starczy dołożyć tory lekkoatletyczne i wybudować rzutnie. Stadion to ma być wizytówka regionu.

Don_C 01.10.2020 23:34
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

@Angelonielot- a ta ankieta niby z d** wzięta? Stadion im.kustosza i pedagogów z dziupli? Skok w dal,pchnięcie kulą i rzut ostrzepem kosztem wyburzonych trybun??? To są jakieś jaja świąteczne???A skok wzwyż ty tam będziesz robił? Absolutne NIE dla kustosza z Mosir i jego pomysłów niszczenia !!!

Angelonielot 01.10.2020 18:25
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Do wszystkich kibicow piłki w Wodzisławiu podaje linka do ankiety jak ma byc zmodernizowany stadion na Bogumińskiej

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSci4tA8R_FfR1buvk28_0plsc4mJZQZbhzI_7T_szeeH8vkxg/viewform

~Arek45 (188.137. * .23) 29.09.2020 23:30

Tak tylko remis to błędna decyzja trenera odnośnie taktyki uczymy się na błędach i myślę że chłopcy z nad granicy rzuca im się do gardeł o d pierwszej minuty

yG 29.09.2020 22:12

Nie zmieniam zdania. Uważam, że Belk u siebie to jedna z najlepszych drużyn w tej lidze. Pamiętam mecz z poprzedniego sezonu - mieliśmy dużo szczęścia, że udalo się zdobyć 1 pkt

~Jal (188.137. * .8) 29.09.2020 21:44

Angelonielot 100& racji

Angelonielot 29.09.2020 21:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Bełk to taka sama drużyna jak Jasienica czy Landek i tylko wyłącznie od postawy naszych zawodników jak do tego meczu podejdą, będzie później zależało, jak ten mecz będzie wyglądał na boisku, bo kadrowo mamy najmocniejszą drużynę w tej grupie 4 ligi i to my jesteśmy faworytem w każdym meczu i to nas się wszyscy boją, a nie odwrotnie.

yG 29.09.2020 20:35
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Brawo! Jeden z najlepszych meczów w naszym wykonaniu od dłuższego czasu, biorąc pod uwagę jakość, jaką prezentował rywal. Na takie mecze aż chce się chodzić.
Niepokoi jedno - terminarz i najbliższe mecze, jakie przed nami: dwa bardzo trudne wyjazdy, a w tym przede wszystkim najbliższy z Belkiem, w którym moim zdaniem faworytem są pilkarze gospodarzy...jesli do tego dodamy teoretycznie łatwe mecze, jakie mają przed sobą piłkarze z Ksiazenic...oby nam nie odskoczyli w najbliższych tygodniach, tym bardziej, że w październiku czeka nas w jednej kolejce pauza...

~OWKibic (46.134. * .152) 29.09.2020 12:50
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Brawo Odra, brawo zawodnicy i trener!!

~Litar (94.254. * .155) 28.09.2020 22:03
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wejście Abuladze w drugiej połowie ożywiło naszą grę bo Katowice były blisko wyrównania. Na nasze szczęście kadra jest szeroka i każdy kto wejdzie z ławki może dać różnicę. Brawo drużyna, brawa dla trenera.

Angelonielot 28.09.2020 21:40
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak ostatnio widać porażka w Landku mimo wszystko chyba wyszła nam na dobre. Ten zimny prysznic, jaki tam drużyna otrzymała, podziałał na zespół bardzo mobilizująco, bo od tego czasu w końcu nasza gra wygląda tak, jak powinna od początku sezonu, gdzie przez większość meczu piłka jest pod naszą kontrolą i z tego rodzi się później bardzo dużo okazji bramkowych, z których jakaś połowa kończy się bramkami.

~Śliwka (185.135. * .162) 28.09.2020 21:16
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Brawo Odra. Oby tak dalej!

cartman 28.09.2020 21:03
oceniono 4 razy
-4
Zgłoś

katowicka młodzież na wyjazdach musi się jeszcze wiele uczyć