Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zoo-Mar JP Telebim RLPS zaczyna 24. sezon

W najbliższy weekend w Arenie Rafako w Raciborzu 24. sezon rozpoczną siatkarze-amatorzy, którzy występują w Raciborskiej Lidze Piłki Siatkowej.

Zoo-Mar JP Telebim RLPS zaczyna 24. sezon

W poprzednim sezonie z powodu pandemii nie wyłoniono medalistów. Zatem powstaje pytanie czy warto ruszać z nowym sezonem skoro liczba przypadków związanych z covid-19 znów wzrasta. - Wyszliśmy z założenia, że póki nie ma większych obostrzeń to spróbujemy rozpocząć nowy sezon. Jeśli przerwalibyśmy ciągłość rozgrywania ligi, to prawdopodobnie byłby to już koniec długoletniej historii Raciborskiej Ligi Piłki Siatkowej. Na pewno będzie to trudny sezon, a już w przyszłym sezonie chcemy świętować ćwierćwiecze rozgrywek - powiedział prezes ligi Maciej Wroński.

Jak przyznaje prezes ligi wynik będzie drugorzędną sprawą. Najważniejsze, żeby grać i podtrzymywać tradycję. W głowie sternika RLPS jest kilka wariantów na rozegranie ligi, tak aby nie zakończyć sezonu jak to miało miejsce w przypadku 23. edycji, czyli brakiem wyłonienia mistrza. - Plan A to rozegranie pełnego sezonu, ale jest też plan B, który przewiduje skrócenie rundy rewanżowej lub jej całkowite anulowanie. Wtedy będziemy się starać dokończyć rundę zasadniczą oraz rozegrać turniej finałowy. Zawsze to jakaś podstawa do wyłonienia mistrza. Wszystko zależy od tego jaką będziemy mieli sytuację w kraju - mówi prezes Wroński.

W lidze męskiej wystartuje w tym sezonie dziewięć drużyn. Na skład ligi kobiet wciąż czekamy. Co ciekawe zabraknie drużyny Enter El-Bis Instal Mag, która rywalizowała od początku ligi. Teraz zawodnicy z tej drużyny rozeszli się po innych ekipach wzmacniając rywalizację w poszczególnych zespołach. Nową drużyną jest ANIMAG, a po roku przerwy do gry wraca SNW Głubczyce. Faworytem według wielu znawców RLPS ponownie będzie Leśna Perła Damons Rybnik. Tradycyjnie od wielu lat swoje mecze w lidze rozgrywa nasza drużyna - Nowiny.pl Katolik Group.

Pierwsze mecze 4 października, o godzinie 9 i 11 w raciborskiej Arenie Rafako.

  • 9:00 SNW Głubczyce - ZOO-MAR Lunatycy
  • 9:00 Leśna Perła Damons Rybnik - Złotnik
  • 11:00 Nowiny.pl Katolik Group - Agrotim-Na Fali
  • 11:00 Progress Szkoła Językowa - ANIMAG

Pauzuje: Omerta-Northern

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].