Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rozpędzona ZAKSA z kolejnym zwycięstwem

Trzech setów potrzebowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do pokonania w wyjazdowym spotkaniu Trefla Gdańsk. Mecz rozegrano w ramach 5. kolejki Plus Ligi.

Rozpędzona ZAKSA z kolejnym zwycięstwem

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęła ZAKSA, która już na początku premierowej odsłony wypracowała sobie pięciopunktową przewagę (1:6). Gospodarze zdołali jednak poprawić swoją grę i w środkowej fazie seta zmniejszyli dystans do rywali (11:12), a następnie odskoczyli kędzierzynianom na cztery "oczka" (18:14). Decydujący fragment partii należał jednak do gości, którzy odrobili straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść triumfując do 21.

Drugi set miał początkowo wyrównany przebieg, o czym świadczyć może fakt, że w połowie partii na minimalnym prowadzeniu byli gospodarze (13:12). Dopiero zbliżając się do końcowej fazy seta prowadzeni przez trenera Nikolę Grbicia kędzierzynianie wyszli na czteropunktowe prowadzenie (16:20). W końcówce obraz gry nie uległ zmianie i ZAKSA zwyciężyła do 20.

Rozpędzeni siatkarze z Kędzierzyna-Koźla trzecią odsłonę rozpoczęli od czteropunktowej przewagi (4:8). Po raz kolejny nie zdołali jednak utrzymać przewagi i w drugiej części gry gospodarze zdołali doprowadzić do remisu po 15. W decydującym fragmencie więcej zimnej krwi zachowali jednak przyjezdni, którzy po emocjonującej końcówce wygrali minimalnie do 23, a całe spotkanie 3:0 odnosząc tym samym piąte zwycięstwo w piątym rozegranym meczu w sezonie.

Statuetka MVP trafiła w ręce atakującego ZAKSY - Łukasza Kaczmarka, który zdobył dla swojego zespołu 17 punktów.

Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (21:25, 20:25, 23:25)

Trefl: Janusz Reichert, Crer, Wlazły, Lipiński, Mordyl oraz Olenderek (libero), Janikowski, Sasak, Mika, Kozub

ZAKSA: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Rejno oraz Zatorski (libero), Staszewski, Kluth

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].