Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

GKS Jastrzębie urwał punkt drużynie trenera Skrobacza

10.10.2020 06:56 | 0 komentarzy | kozz

Kiedyś ten moment musiał nadejść. GKS Jastrzębie w siódmym meczu Fortuna I Ligi zdobył pierwszy punkt. Stało się to z drużyną Miedzi Legnica prowadzonej przez... byłego szkoleniowca jastrzębian - Jarosława Skrobacza. Mecz w Legnicy zakończył się remisem 1:1. 

GKS Jastrzębie urwał punkt drużynie trenera Skrobacza
Daniel Szczepan poza tym, że w końcu strzela bramki przekazał kibicom radosną wieść / fot. Wiktoria Reorowicz / gksjastrzebie.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

GKS Jastrzębie nie jest w łatwym położeniu w rozgrywkach sezonu 2020/21. Do tej pory wszystkie mecze rozegrał tak naprawdę na wyjeździe ze względu na remont płyty boiska na stadionie przy Harcerskiej. Trudno też dwa mecze przy Bogumińskiej w Wodzisławiu Śląskim uznać jako mecze domowe, tym bardziej, że odbywały się one bez udziału publiczności. Jastrzębianie prowadzeni w tym sezonie przez trenera Pawła Ścieburę byli kilkukrotnie blisko zdobyczy punktowej, bo punkt można było zdobyć w meczu z Koroną Kielce (2:3), jak i Radomiakiem Radom (0:1), Chrobrym Głogów (0:1), Puszczą Niepołomice (1:2) czy też Widzewem Łódź (0:1). W każdym z tych meczów zabrakło jednego gola. Szczęście GKS-u polega na tym, że w tym sezonie trudno będzie spaść z Fortuna I Ligi, bowiem spada tylko jedna drużyna, a ewidentnym kandydatem do tego jest prowadzona przez rybnickiego trenera Piotra Mandrysza - Sandecja Nowy Sącz - w ośmiu meczach bez punktu. 

W meczu 8. kolejki GKS Jastrzębie wywalczył remis w Legnicy 1:1, a prędzej to go stracił. Najpierw gola dla GKS-u zdobył w 42. minucie Daniel Szczepan, a dla remis gospodarzom uratował Krzysztof Drzazga, który pokonał Drazika w 82. minucie. Gol dla jastrzębian padł tuż przed przerwą. Z lewej strony dośrodkował Jadach, piłkę głową uderzył Szczepan, a ta wpadła do siatki, przelatując nad interweniującym Heweltem.  W 82. minucie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. W dobrej sytuacji w polu karnym znalazł się Drzazga, który uderzeniem w długi róg nie dał szans Drazikowi. W całym spotkaniu zarówno jedna jak i druga ekipa miały sporo sytuacji strzeleckich, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Jastrzębianie dzięki wywalczonemu jednemu punktowi są na przedostatnim miejscu.

Miedź Legnica - GKS Jastrzębie 1:1 (0:1)

Drzazga 82. - Szczepan 42.

Miedź Legnica: Mateusz Hewelt - Jakub Łukowski (46. Maciej Śliwa), Adrian Purzycki, Bartosz Bartkowiak (55. Krzysztof Drzazga), Kamil Zapolnik, Paweł Tupaj, Damian Tront, David Panka (46. Daniel Pinillos), Paweł Zieliński (k), Nemanja Mijusković, Bożo Musa (46. Marcin Biernat).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Mateusz Bondarenko, Szymon Zalewski (68. Kryspin Szcześniak), Kamil Jadach, Farid Ali, Daniel Szczepan (81. Daniel Rumin), Dominik Kulawiak, Daniel Feruga (68. Lukas Bielak), Marek Mróz, Michał Rutkowski, Łukasz Zejdler.

Sędzia: Maciej Pelka.

Żółte kartki: Panka, Tront, Bartkowiak (Miedź) oraz Ali, Feruga (GKS).