Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Lider IV ligi zatrzymany na własnym boisku przez Unię Turza

Unia Turza zremisowała na wyjeździe ze swoją imienniczką z Książenic 1:1. I choć punkt wywalczony na boisku lidera jest z pewnością cenny - tym bardziej, że Książenice do tej pory u siebie punktów nie straciły - to turzanie po tym meczu mają prawo odczuwać niedosyt, bowiem przy odrobinie szczęścia mogli, a nawet powinni to spotkanie wygrać.

Lider IV ligi zatrzymany na własnym boisku przez Unię Turza
Fot. facebook.com

Już w 1. minucie meczu goście zaskoczyli drużynę lidera. Dalekie podanie bramkarza Przemysława Cieśli, głową przedłużył Maciej Gaszka, do piłki dopadł Dawid Pawlusiński i uderzeniem z ostrego kąta zaskoczył bramkarza Książenic, Pawła Kapustę.

Gospodarze ruszyli do odrabiania straty, zupełnie przy tym zostawiając miejsce do kontrataków Turzy, która dzięki temu miała kilka świetnych okazji do podwyższenia wyniku. Dwukrotnie dobre okazje miał Dariusz Pawlusiński, ale doświadczonemu zawodnikowi zabrakło zimnej krwi – najpierw nie wykorzystał sytuacji jeden na jeden z bramkarzem, a  już po przerwie, mając praktycznie pustą bramkę, po podaniu Sławomira Musiolika trafił w poprzeczkę. Z kolei Piotr Glenc trafił bramkarza gospodarzy w nogę, a pojedynek z Kapustą przegrał też – po indywidualnej akcji – Musiolik. Swoją szansę miał również rezerwowy Ilias El Bouh, nowy nabytek Unii rodem z Paryża, ale po jego uderzeniu, piłkę zmierzającą do siatki, wybił jeden z zawodników Książenic.

W 78. minucie swojego dopięli za to miejscowi. Bartosz Kunat doszedł do dalekiego podania na prawym skrzydle i choć jego pierwsze uderzenie Cieśla zdołał sparować, to dobitka była już skuteczna i miejscowi doprowadzili do upragnionego wyrównania. W końcówce meczu z dobrej strony pokazał się jeszcze El Bouh, który w indywidualnej akcji minął kilku rywali, ale jego uderzenie na bramkę było już niecelne.

Unia Książenice – Unia Turza 1:1
Bramki: Kunat (78.) - Pawlusiński (1.)

Unia Książenice: Kapusta, Dudzik (60. Kunat), Wowra, Szary, Skowronek (46. Lorenc), Koleczko, Kostecki, Pieczka, Ziaja, Suchiński (89. Pilny), Bysiec. Trener: Marcin Koczy

Unia Turza Śl.: Cieśla, Łyczko, Krupiński, Szymiczek, Glenc, Dawid Pawlusiński (77. Shtanenko), Kuczok, Staniczek, Dariusz Pawlusiński, Musiolik, Gaszka (59. El Bouh). Trener: Marek Hanzel.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
cartman 13.10.2020 20:18

Brawo Turzanie w końcu ktoś urwał punkty Liderowi na jego terenie a mogło być jeszcze lepiej ale co sie odwlecze... . Ciekawie zapowiada sie mecz z centrusami o ile Covid pozwoli

yG 12.10.2020 14:21

Ciekawe kiedy się skończy ten fuks Ksiazenic. A tak na marginesie - zastanawia fakt, ze na 11 meczów 7 grali u siebie