Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tomasz Babuchowski i Dawid Plizga po meczu Zameczek Czernica - Unia Racibórz

Zobacz co po meczu zakończonym zwycięstwem Unii Racibórz 9:3 powiedzieli trenerzy: Zameczka Czernica - Tomasz Babuchowski i Unii Racibórz - Dawid Plizga. 

Tomasz Babuchowski i Dawid Plizga po meczu Zameczek Czernica - Unia Racibórz
Tomasz Babuchowski i Dawid Plizga.

Tomasz Babuchowski, trener Zameczka Czernica: Trudno po takim wyniku coś powiedzieć. Początek meczu zadecydował o całym spotkaniu. Zespół nie wyszedł zmotywowany. W drugiej połowie było lepiej, bo ją wygraliśmy. Cieszę się, że chłopcy do drugiej połowy podeszli bardziej zmotywowani, a nie położyli się na boisku, bo wynik mógłby być jeszcze wyższy. Przegrać mecz w takim kiepskim stylu to jest przykre. Nie mam pretensji do swoich zawodników, bo zagrali dobry mecz. Unia zamieniała na bramkę praktycznie każdy strzał, wszystko im wychodziło w tym meczu. Wygrał zespół lepszy. Chciałem przeprosić za swoje zachowanie. Nerwy mnie poniosły, byłem w szatni, przeprosiłem sędziów. Swoją karę poniosę, ale takie jest życie. Trochę się zagotowałem, bo to nie błędy sędziów zaważyły na końcowym wyniku. Nasza przegrana głównie wynikała z bardzo dobrej gry Unii Racibórz. Jest to zespół bardzo poukładany i w pierwszej połowie przesądził o swojej wygranej. Jeszcze raz im gratuluję, a swoich chłopaków chwalę za to, że podnieśli się, gdy przegrywali już siedmioma bramkami.

Dawid Plizga, trener Unii Racibórz: Obawiałem się tego meczu, patrząc na to jak trudno było nam z Czernicą u siebie. Kto był wtedy przy Srebrnej ten wiedział, że mecz mógł wyglądać podobnie. Mieliśmy założenie, żeby pierwsze dziesięć minut ruszyć zdecydowanie do ataku. Jeżeli uda się strzelić bramkę to dążymy do kolejnych goli, a jeśli nie, to zobaczymy co rywal pokaże. Plan A się powiódł, szybko strzeliliśmy trzy gole i one ustawiły mecz. Zaza zagrał jako dziewiątka, Marcin grał bardziej cofnięty. Wydawało mi się, że to lepsze rozwiązanie ze względu na łatwość komunikacji. Zaza ma problemy z porozumienaniem się w naszym języku, więc Marcinowi łatwiej zagrać za Zazą. Potrafi się lepiej ustawić, bo Zaza jest zawodnikiem rozbieganym i trudno do niego słowem dotrzeć, a nie wszystko można od razu na boisku pokazać. Założenia i nowe ustawienie wypaliło, więc jest powód do radości. W pierwszej rundzie mieliśmy podobną sytuację, gdy strzelaliśmy rywalom po 9, 10 goli. Musimy uważnie do tego wyniku podejść, żeby nas nie uśpiło. Wierzę, że drugi raz nie popełnimy tego samego błędu i nie popadniemy w hurraoptymizm. Wyciągamy wnioski z poprzedniej rundy, była to nauczka dla mnie jak i zespołu. Będziemy o tym pamiętać i chcemy cały czas robić swoje.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].