Koszykarskie podsumowanie weekendu #5: Tylko RMKS Rybnik z punktami

Nie był to udany weekend dla naszych drużyn w drugiej lidze mężczyzn i kobiet. Tylko koszykarki RMKS Rybnik odnotowały zwycięstwo. Pozostałe drużyny przegrały swoje mecze.

II liga mężczyzn:

MKKS Rybnik kontynuuje serię porażek jaką zaczął od początku sezonu. Mecz z Krakowem to już piąta porażka w piątym meczu. Po pierwszej kwarcie można było odnieść wrażenie, że rybniczanie zagrają z krakowianami jak równy z równym. Przegrali ją tylko sześcioma punktami. Dużo gorzej wyglądała ofensywa w drugiej kwarcie. Na przerwę MKKS schodził ze stratą już siedemnastu oczek. Lepsza druga połowa nie pomogła w końcowym rozrachunku. MKKS przegrał ostatecznie 74:90. Rybniczanie zajmują 11. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zmierzą się na wyjeździe z BS Polonia Bytom (2. miejsce).

MKKS Rybnik - KK UR Bozza Kraków 74:90 (22:28, 12:23, 22:18, 18:21)

Najlepiej punktujący:

• MKKS Rybnik: Marcin Sroka 21, Krzysztof Zieliński 19, Adam Białdyga 12.
  • KK UR Bozza Kraków: Tomasz Palmowski 36, Karol Siwak 18, Jarosław Giżyński 15.

Koszykarzom Politechniki też w tym sezonie nie idzie. W piątym meczu, piąta porażka. Tym razem lepsza była drużyna z Katowic. Gliwiczanie przegrali we wszystkich czterech kwartach. Najlepiej zaprezentowali się w trzeciej kwarcie w której przegrali tylko trzema punktami. Finalnie AZS z Gliwic przegrał 70:99. Gliwiczanie zajmują 10. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu Gliwice zmierzą się u siebie z AZS AGH Kraków.

AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice 99:70 (22:14, 29:21, 24:21, 24:14)

• AZS AWF: Mariusz Piotrkowski 29, Jakub Nowak 22.
  • KŚ AZS: Kamil Michalik 11, Jakub Ściegienny 11, Wojciech Kuśmierz 10, Łukasz Piwowarczyk 10.

Rezerwy GTK były blisko wygrania drugiego meczu w tym sezonie. Gliwiczanie toczyli wyrównany bój z rezerwami MKS-u Dąbrowa Górnicza. Przegrali trzy kwarty, a najlepiej koszykarze GTK zaprezentowali się w ostatniej odsłonie wygrywając 10 punktami. Ostatecznie młodzi gliwiczanie przegrali cały mecz trzema punktami. GTK zajmuje 7. miejsce w tabeli. W następnej kolejce GTK zagra na wyjeździe z AZS PWSTE Jarosław (6. miejsce).

GTK Sordrew Gliwice - MKS II Dąbrowa Górnicza 75:78 (15:17, 24:29, 11:17, 25:15)

• GTK: Stanisław Heliński 17, Bartosz Chodukiewicz 15, Norbert Maciejak 13, Dawid Pachowicz 12.
  • MKS II: Karol Jagoda 17, Sebastian Stępień 14, Kamil Wójciak 12.

II liga kobiet:

Kolejny bardzo dobry mecz rozegrały koszykarki RMKS Rybnik. Choć w pierwszej kwarcie rywalki dorównywały rybniczankom, to już w kolejnych dwóch obserwowaliśmy popisową grę. RMKS wygrał drugą i trzecią kwartę łącznie 38 punktami. Ostatecznie RMKS pokonał AZS 90:57. W tabeli prowadzi RMKS. W kolejnym meczu - za dwa tygodnie - RMKS zagra u siebie z ISWJ Wisła.

RMKS Rybnik - AZS Uniwersytetu Śląskiego 90:57 (16:15, 23:6, 39:18, 12:18)

Najlepiej punktujące:

• RMKS: Ewelina Najduch 19, Agnieszka Cwill 15, Dominika Bednarek 14, Karolina Danielewicz 12.
  • AZS: Katarzyna Stec 13.

Olimpijki musiały uznać wyższość koszykarek z Wisły. Choć wodzisławianki źle zaczęły i przegrywały już 11 punktami, to w drugiej kwarcie odrobiły straty i na przerwę schodziły prowadząc 5 punktami. Trzecia kwarta zakończyła się remisem, natomiast w czwartej przyjezdne całkowicie rozmontowały Olimpię wygrywając 31:10. ISWJ Wisła wygrała w Wodzisławiu 89:73. W tabeli Olimpia zajmuje ostatnie miejsce, ale rozegrała dwa mecze mniej od wyprzedzających je zespołów z Kamienicy Polskiej i Raciborza. W kolejnym meczu ŻKK w najbliższy weekend na wyjeździe zagra z Zagłębiem.

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski - ISWJ Wisła 73:89 (13:24, 27:11, 23:23, 10:31)

• ŻKK: Monika Opiatowska 22, Aleksandra Piechaczek 15.
  • ISWJ: Karolina Kiraga 23, Laura Kotrys 22, Beata Szarzec 18.

Raciborzanki zgodnie z przewidywaniami dostały kolejny łomot. Tym razem do Raciborza przyjechał wicelider tabeli z Sosnowca i już w pierwszej kwarcie pokazał kto tu rządzi. Drużyna z Raciborza najlepiej poradziła sobie w drugiej kwarcie w której przegrała tylko jednym punktem. W kolejnych kwartach gra znów wyglądała bardzo źle. Ostatecznie Zagłębie wygrało z RKK AZS 101:37. Raciborzanki zajmują piąte miejsce. W następny weekend RKK pojedzie na wyjazd zmierzyć się z rywalem, który jest w jego zasiegu - Dwójką Kamienica Polska.

RKK AZS Racibórz - Zagłębie Sosnowiec 37:101 (3:24, 15:16, 11:33, 8:28)

• RKK: Karolina Zimnicka 15.
  • Zagłębie: Karolina Antas 17, Katarzyna Kosałka 15, Karolina Zuziak 15, Sylwia Wojtylas 13, Klaudia Klebach 13.