Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Franiciszek Wrana nie żyje

W poniedziałek, w godzinach przedpołudniowych, w wieku 80 lat, zmarł Franciszek Wrana, honorowy prezes piłkarskiego Podokręgu Rybnik.

Franiciszek Wrana nie żyje
fot. rybnik.slzpn.pl

Urodzony 8 września 1940 roku prawdziwy pasjonat oddany był śląskiej piłce nożnej przez całe swoje życie. Jako zawodnik reprezentował: Unię Turza Śląska, Zryw Kwidzyn i PTC Pabianice. Następnie działał w Unii Turza Śląska, Ryfamie Rybnik i Rymerze Rybnik, w którym pełnił funkcje od kierownika drużyny do wiceprezesa.

Niemal połowę swoje życia działał w Podokręgu Rybnik, w którym od 1981 roku był członkiem Wydziału Gier i Dyscypliny, od 1995 roku wiceprezesem, a w latach 2008-16 prezesem.

- Na podsumowanie jego działalności w Podokręgu Rybnik, 4 lata temu, przyznaliśmy mu tytuł Honorowego Prezesa Podokręgu – mówi prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus. - Dzięki temu był z nami nadal i podpowiadał, doradzał, wspierał. Ostatni raz widzieliśmy się 30 września na zebraniu zarządu i gdy powiedział mi, żebym przyjechał kiedyś do niego i zabrał zgromadzone przez niego dokumenty, które będą przydatne przy tworzeniu biblioteki organizowanego przez nas Klubu Seniora Podokręgu Rybnik, nie sądziłem, że to będzie jego swoisty testament.

Dodajmy jeszcze, że w latach 2000-16 świętej pamięci Franciszek Wrana działał w strukturach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, najpierw w Komisji Rewizyjnej, w której w latach 2004-08 pełnił funkcję przewodniczącego, a w latach 2008-12 był członkiem prezydium zarządu.

Życzliwy, uśmiechnięty, służący pomocą – takim pozostanie w naszej pamięci - napisano na stronie podokręgu.


rybnik.slzpn.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibicOW (118.163. * .61) 26.10.2020 15:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kibice Odry pamiętają Pana z niezłomnej walki w ŚZPN aby Odra nie wystartowała od 4 ligi! Pamiętają również, że po odrzuceniu wniosku MKP o grę w 4 lidze otrzymali dzięki Panu najwyższe dostępne miejsce.