Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siatkarskie podsumowanie weekendu #5

Za nami kolejna porcja siatkarskich zmagań. W weekend o ligowe punkty walczyły tylko cztery zespoły reprezentujące nasz region. Prezentujemy komplet wyników naszych zespołów rywalizujących na parkietach I Ligi Kobiet, II ligi oraz I Ligi Śląskiej Kobiet i mężczyzn. Zapraszamy do lektury.

Siatkarskie podsumowanie weekendu #5

I Liga Kobiet:

Po dwóch porażkach z rzędu na zwycięską ścieżkę wróciły siatkarki gliwickiego AZS-u. Prowadzony przez trenera Wojciecha Czaplę akademiczki w ostatniej kolejce spotkań I Ligi Kobiet pokonały na własnym parkiecie beniaminka rozgrywek - KS Olimpię Jawor 3:1. Gliwiczanki poza drugim setem przegranym minimalnie do 23 w pełni kontrolowały przebieg spotkania i wygrywając wysoko w poszczególnych setach zasłużenie zapisały na swoim koncie kolejne trzy punkty. Zawodniczki AZS-u po pięciu kolejkach spotkań z 9 punktami na koncie plasują się na 3. miejscu w ligowej tabeli.

KŚ AZS Politechnika Śląska Gliwice - KS Olimpia Jawor 3:1 (25:15, 23:25, 25:18, 25:15)

AZS: Napalkova, Skiba, Skowron, Jakóbiak, Ciesielczyk, Cygan oraz Elko (libero), Szmigielska (libero)

Olimpia: Mirosławska, Piszcz, Mielczarek, Mackiewicz, Makarewicz, Pietruszka oraz Klisiak (libero), Kwolek (libero), Marcyjanik, Krycka


II Liga:

Ani jednego seta w sobotnim spotkaniu z liderem ligowej tabeli - MKS-em Andrychów nie ugrali prowadzeni przez Dawida Hołdę siatkarze rybnickiego TS Volley. Rybniczanie mimo walecznej postawy nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie dysponowanym rywalom, którzy w każdym z setów oddali gospodarzom 19 "oczek". Dla Volleya sobotnia porażka była drugą jaką ponieśli w trwającym sezonie.

TS Volley Rybnik - MKS Andrychów 0:3 (19,25, 19:25, 19:25)

TS: Gruszczyński, Chodziak, Andrulewicz, Władarz, Kukulski, Jurkowski oraz Fedak (libero), Kupczak, Hoszman

MKS: Munik, Fijałek, Janikowski, Jedliński, Gawina, Czerwiński oraz Mizera (libero), Stysiał (libero), Pochłopień, Wołowicz, Ściślak, Przystał, Bochenek, Maryon

Nie było to jedyne spotkanie jakie rozegrali siatkarze rybnickiego klubu. Dzisiaj w zaległym meczu 2. kolejki rozgrywek grupy 5 II Ligi rybniczanie zmierzyli się na wyjeździe z Wie-druk MKS Będzin. Spotkanie to od początku przebiegało pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali je w trzech setach. Siatkarze Volleya długo utrzymywali kontakt z rywalem, jednak to będzinianie pokazali bardziej dojrzałą i konsekwentną siatkówkę triumfując odpowiednio do 21, 23 i 19.

Wie-Druk MKS Będzin - TS Volley Rybnik 3:0 (25:21, 25:23, 15:19)

MKS: Wierciński, Czyrniański, Woźnica, Aniołek, Bobrowski, Turski oraz Teklak (libero)

TS: Chudziak, Andrulewicz, Władarz, Kukulski, Jurkowski, Gruszczyński oraz Fedak (libero), Hoszman

Rybniczanie po czterech rozegranych spotkaniach z 3 punktami na koncie plasują się w ligowej tabeli 8. miejscu. Podopieczni Dawida Hołdy mają do rozegrania jedno zaległe spotkanie, w którym podejmą u siebie beniaminka - NKS Start Namysłów.


I Liga Śląska Kobiet:

Trzecie zwycięstwo w sezonie odniosły w sobotę prowadzone przez Iwonę Krótki-Więzik siatkarki rybnickiego UKS-u Jedynka, które pokonały na wyjeździe TKS Ekobet Tychy. Po pierwszym bardzo pewnie wygranym do 12 secie, w drugim lepiej zaprezentowały się gospodynie, które okazały się minimalnie lepsze pokonując rybniczanki do 23. Trzecia i czwarta odsłona ponownie przebiegały pod dyktando siatkarek UKS-u, które triumfując do 21 i 17 wygrały całe spotkanie 3:1. Rybniczanki z 9 punktami na koncie zajmują po pięciu kolejkach spotkań 2. miejsce w tabeli Grupy 1 I Ligi Śląskiej Kobiet.

TKS Ekobet Tychy - UKS Jedynka Rybnik 1:3 (12:25, 25:23, 21:25, 17:25)

TKS: Poks, Biszczanik, Divis, Graboń, Raczyńska, Będkowska oraz Szczepaniak (libero), Dutka (libero), Koźmińska, Dubrawska

UKS: Kurpanik, Zawisza, Krzystała, Koterla, Szmajduch, Prudel oraz Szlązak (libero), Zbyl (libero), Michalska, Wącirz, Buchalik, Smołka


I Liga Śląska:

Udany powrót na parkiet po dwutygodniowej przerwie zaliczyli prowadzeni trenera Marcina Grzegoszczyka zawodnicy KS Rudziniec. Niepokonani w tym sezonie w rozgrywkach I Ligi Śląskiej rudzińczanie w sobotę zmierzyli się na wyjeździe z UKS-em Jedynka Jaworzno. Po dwóch pewnie wygranych do 16 i 20 setach w trzecim emocji było zdecydowanie więcej. Ostatecznie więcej zimnej krwi w rozstrzyganej na przewagi końcówce zachowali goście, którzy triumfowali do 27 a w całym meczu 3:0. KS Rudziniec, który ma do rozegrania dwa zaległe spotkania z kompletem 9 punktów zajmuje w ligowej tabeli 2. miejsce.

UKS Jedynka Jaworzno - KS Rudziniec 0:3 (16:25, 20:25, 27:29)

UKS: Tomasiak, Bąk, Midaj, Sawka, Zygmunt, Kolski oraz Klejdysz (libero), Niezabitowski, Maciukiewicz, Draus, Bugaj, Michalik

KS: Kocur, Chudyba, Lach, Jakuszczonek, Stefaniszyn, Madej oraz Zemka (libero), Rachwał, Piwowarczyk, Tarnowski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].