Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siatkarskie podsumowanie weekendu #6: Przełamanie Volleya, KS Rudziniec liderem

Dwa zwycięstwa w dwóch meczach to bilans naszych zespołów w rozegranych weekend ligowych spotkaniach na siatkarskich parkietach. Niewielka ilość spotkań, których wyniki prezentujemy poniżej spowodowana jest przerwą w rozgrywkach związaną ze Świętem Zmarłych. Zapraszamy do lektury.

Siatkarskie podsumowanie weekendu #6: Przełamanie Volleya, KS Rudziniec liderem

II Liga:

Po trzech porażkach z rzędu na zwycięską ścieżkę wróci występujący w II Lidze siatkarze rybnickiego TS Volley, którzy wykorzystując przerwę w rozgrywkach w sobotnie popołudnie w zaległym spotkaniu 3. kolejki rozgrywek podejmowali na własnym parkiecie beniaminka - NKS Start Namysłów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy po bardzo dobrej grze triumfowali w premierowej odsłonie do 22. Trzy kolejne sety należały jednak do prowadzonych przez trenera Dawida Hołdę rybniczan, którzy wygrywając do 25, 19 i 18 zwyciężyli w całym spotkaniu 3:1 odnosząc tym samym drugie zwycięstwo w sezonie.

TS Volley Rybnik - NKS Start Namysłów 3:1 (22:25, 27:25, 25:19, 25:18)

Volley: Kupczak, Hoszman, Andrulewicz, Władarz, Kukulski, Jurkowski oraz Fedak (libero), Gdowski (libero), Bangrowski, Gruszczyński

Start: Sobieraj, Szyporta, Bryś, Krakowiak, Lisovol, Trojanowski oraz Borgulat (libero), Brus, Kohs, Feldman

Rybniczanie legitymujący się bilansem dwóch zwycięstw i trzech porażek z 6 punktami na koncie zajmują w ligowej tabeli 6. miejsce.


Przerwę w rozgrywkach na nadrabianie ligowych zaległości wykorzystali niepokonani w tym sezonie siatkarze KS Rudziniec. W piątkowym meczu prowadzeni przez Marcina Grzegoszczyka rudzińczanie w zaległym spotkaniu 3. kolejki rozgrywek podejmowali na własnym parkiecie Hemarpol Norwid Częstochowa.

Dwa pierwsze sety dostarczyły sporo emocji, a ich losy rozstrzygały się w końcówkach. Premierową partię po grze na przewagi zapisali na swoim koncie gospodarze, którzy okazali się lepsi wygrywając do 26, natomiast w drugiej do 23 zwyciężyli goście. Dwie kolejne partie meczu miały bardzo jednostronny przebieg. Na parkiecie od początku dominowali miejscowi, którzy wygrywając do 17 i 16 triumfowali w całym spotkaniu 3:1 odnosząc czwarte zwycięstwo w sezonie.

KS Rudziniec - Hemarpol Norwid Częstochowa 3:1 (28:26, 23:25, 25:17, 25:16)

KS: Chudyba, Lach, Jakuszczonek, Stefaniszyn, Madej, Kocur oraz Zemka (libero), Piwowarczyk, Rachwał, Kupiec

Hemarpol: Kantorowicz, Moll, Kuzior, Świeboda, Michałek, Pośpiech oraz Ruchniak (libero), Mordarski (libero), Olczyk, Madej, Boczkowski, Grabowski, Chmielewski

Zawodnicy KS Rudziniec, którzy mają jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Forma AZS Częstochowa awansowali z kompletem punktów na 1. miejsce w tabeli.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].