Koszykarskie podsumowanie weekendu #6: Kolejny kiepski weekend. Pięć porażek

Pięć drużyn reprezentowało nasz region w miniony weekend w koszykarskich rozgrywkach. Wszystkie schodziły z parkietu pokonane.

II liga mężczyzn:

MKKS Rybnik poniósł kolejną porażkę. W miniony weekend przegrał po raz szósty. Tym razem lepsi byli bytomianie, którzy w pierwszych trzech kwartach pokazali swoją wyższość nad rybniczanami. O ile w pierwszych dwóch kwartach MKKS Rybnik jeszcze rzucał do kosza, to w trzeciej kwarcie zupełnie się zablokował i rzucił zaledwie cztery punkty. Wygrana rybniczan w czwartej kwarcie różnicą 11 punktów nic nie dała. Polonia wygrała zdecydowanie 86:64. Rybnik zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. W najbliższy weekend MKKS zmierzy się u siebie z Daas BH Bielsko-Biała (5. miejsce).

BS Polonia Bytom - MKKS Rybnik 86:64 (26:17, 21:17, 24:4, 15:26)

Najlepiej punktujący:

• Polonia: Norbert Kujon 14, Paweł Mol 13, Piotr Łucka 12
  • MKKS: Marcin Sroka 15, Łukasz Ochodek 14

Młodzież GTK już po pierwszych dwóch kwartach wiedziała, że o wyjazdowe zwycięstwo z Jarosławiem będzie trudno. Po pierwszej kwarcie gliwiczanie przegrywali już 15 punktami. W kolejnych dwóch kwartach przewaga gospodarzy wzrosła do 26 punktów. W czwartej odsłonie GTK Sordrew wygrał 25:15, ale ostatecznie górą był zespół z Jarosławia wygrywając 83:67. GTK zajmuje 9. miejsce w tabeli. W najbliższy weekend gliwiczanie zmierzą się u siebie z KK UR Bozza Kraków (10. miejsce).

AZS PWSTE Jarosław - GTK Sordrew Gliwice 83:67 (29:14, 18:12, 21:16, 15:25)

• AZS PWSTE: Artur Mikołajko 21, Cezary Gumiński 17, Patryk Bielecki 14
  • GTK Sordrew: Norbert Maciejak 23, Aleksander Wiśniewski 21, Mikołaj Adamczak 11.

Koszykarze Politechniki podobnie jak MKKS Rybnik. Nie wygrali jeszcze żadnego meczu, choć po pierwszej kwarcie z liderem z Krakowa można było mieć nadzieje, że w końcu przyjdzie pierwsze zwycięstwo. W drugiej kwarcie wiedzieliśmy już, że były to tylko złudne nadzieje. Krakowianie wyszli na 12 punktowe prowadzenie, które powiększali w kolejnych odsłonach. Ostatecznie AZS AGH Kraków wygrał wysoko w Gliwicach 100:65. Politechnika Gliwice zajmuje 11. miejsce w tabeli. W kolejny weekend gliwiczanie pauzują. Za dwa tygodnie u siebie zmierzą się z MKS II Dąbrowa Górnicza (8. miejsce).

KŚ AZS Politechnika Śląska - AZS AGH Kraków 65:100 (24:20, 14:30, 15:32, 12:18)

• KŚ AZS: Maciej Wąsowicz 11, Jakub Ściegienny 10.
  • AZS AGH: Bartosz Wróbel 30, Paweł Zmarlak 15, Patryk Wydra 12, Tomasz Zych 11, Michał Medes 11.

II liga kobiet:

To był rywal w zasięgu, a i tak ostatecznie okazało się, że raciborzanki nie były w stanie go pokonać. Ekipa z Kamienicy Polskiej jest przez każdego w tej grupie ogrywana bardzo wysoko. Podobnie jak raciborzanki przegrywają wszystko co możliwe. Zespół z Raciborza mógł mieć na koncie pierwsze zwycięstwo, ale zapomniał, że gra się cztery kwarty, a nie przez dwie. Raciborzanki prowadziły już 10 punktami. Po przerwie to gospodynie nadawały ton grze, a koszykarki RKK straciły skuteczność. Przegrały minimalnie 46:47 i pozostają w lidze jako jedyne bez zwycięstwa. W kolejnym meczu, który odbędzie się za dwa tygodnie Racibórz pojedzie do Wodzisławia Śląskiego na mecz z Olimpią.

UKS Dwójka Kamienica Polska - RKK AZS Racibórz 47:46 (14:16, 9:17, 14:9, 10:4)

Najlepiej punktujące:

• UKS: Dominika Gałka 16, Maja Cykowska 11.
  • RKK: Zuzanna Stęc 19.

Olimpia również w ten weekend przegrała. Wyrównana rywalizacja z liderem była w zasadzie tylko w pierwszej kwarcie. Wodzisławianki przegrały ją jednym punktem. W drugiej i trzeciej kwarcie to sosnowiczanki zdecydowanie przeważały i powiększyły prowadzenie do 26 punktów. Ostatecznie Olimpia przegrała w Sosnowcu 59:89. W następny weekend Olimpia podejmie u siebie koszykarki z Kamienicy Polskiej.

Zagłębie Sosnowiec - ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski 89:59 (16:15, 23:11, 26:13, 24:20)

• Zagłębie: Paulina Krakowczyk 19, Sylwia Wojtylas 15, Wiktoria Mendyk 11.
  • ŻKK: Marcelina Strządała 15, Monika Opiatowska 14, Kamila Waliczek 13.