środa, 19 maja 2021

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

RSS

JKH GKS odniósł wysokie zwycięstwo i z czystym kontem

10.11.2020 20:27 | 0 komentarzy | kozz

Jastrzębscy hokeiści wrócili na taflę po przerwie na reprezentację i wygrali u siebie ze Stoczniowcem Gdańsk 6:0. 

JKH GKS odniósł wysokie zwycięstwo i z czystym kontem
fot. JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kwadrans musiał upłynąć nim w zaległy mecz XI kolejki spotkań Polskiej Hokej Ligi z powodzeniem weszła ekipa z Jastrzębia. W 17. minucie wynik spotkania otworzył Radosław Sawicki, który wykończył akcję Marka Hovorki i Macieja Urbanowicza. Zaraz na początku drugiej tercji mieliśmy 2:0 dla gosodarzy. Tym razem po zagraniach Romana Raca i Urbanowicza krążek do bramki posłał Hovorka. Więcej bramek w drugiej tercji nie mieliśmy, a więc przed trzecią tercją mieliśmy skromne prowadzenie jastrzębian 2:0. W ostatniej odsłonie hokeiści JKH GKS znacznie powiększyli swój dorobek w strzelonych bramkach. Na 3:0 bramkę po akcji Kamila Górnego i Urbanowicza strzelił Łukasz Nalewajka. Następnie w osłabieniu bramkę po podaniu Martina Kasperlika zdobył Rac. Dwa ostatnie trafienia miały miejsce pod koniec spotkania. Najpierw dalej grając w osłabieniu bramkę zdobył Mateusz Bryk, który wykończył akcję Górnego i Raca, a wynik na 6:0 ustalił Marcin Horzelski finiszując akcję Urbanowicza i Kamila Wróbla. 

Jastrzębianie po tym zwycięstwie awansowali na drugie miejsce i po 15 rozegranych meczach mają pięć punktów straty do lidera z Tychów i dwa przewagi nad Unią Oświęcim. Stoczniowiec zajmuje ostatnie miejsce z kompletem porażek.

JKH GKS Jastrzębie - Stoczniowiec Gdańsk 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

  • 1:0 Sawicki (Hovorka Marek, Urbanowicz) 16:43
  • 2:0 Hovorka (Urbanowicz, Rac) 21:07
  • 3:0 Ł. Nalewajka (Urbanowicz, Górny) 47:14
  • 4:0 Rac (Kasperlik) 53:54 4/5
  • 5:0 Bryk (Rac, Górny) 55:02 4/5
  • 6:0 Horzelski (Urbanowicz, Wróbel) 57:01

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimiczek, Kostek, Urbanowicz, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka - Matusik, Gimiński, Pelaczyk, Wróbel, Sołtys.