Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koniec dobrej passy Unii Turza

Po 9 meczach bez porażki, w ostatniej jesiennej kolejce Unia Turza przegrała w Landku z tamtejszą Spójnią aż 4:0.

Koniec dobrej passy Unii Turza
Fot. Archiwum

Choć Spójnia Landek to objawienie tego sezonu w IV lidze, to w Turzy chyba nikt nie spodziewał się aż tak trudnej przeprawy w Landku. Spójnia jednak bezlitośnie wykorzystała błędy unitów, strzelając im 3 gole w ciągu 9 minut.

Pierwszy padł w 13. minucie po bramce z rzutu karnego. Ten był efektem przypadkowego zagrania ręką w polu karnym przez Piotra Szymiczka. Unici jeszcze nie ochłonęli ze straty, a przegrywali już 2:0 po tym jak Mateusz Skrobol efektowym wolejem zmieścił piłkę między nogami Przemysława Cieśli. W 22. minucie błąd popełnił Cieśla, który wznawiając grę, podał piłkę do zawodnika gospodarzy, ten odegrał do Konrada Bukowczana, którego strzał odbił się jeszcze od nogi zawodnika Unii, następnie od słupka i wpadł do bramki. Trzy szybkie ciosy znokautowały Unię, która dopiero po przerwie próbowała mocniej odrabiać straty, ale z tych prób niewiele wychodziło. W 87. minucie "kropkę nad i" postawili za to gospodarze, po tym jak daleka piłka za plecy obrońców Unii trafiła do Daniela Grymana, a ten spokojnie strzałem na dalszy słupek pokonał Cieślę, ustalając rezultat spotkania.

Za tydzień Unia rozegra jeszcze zaległe spotkanie z Odrą Centrum Wodzisław, która również w minionej kolejce doznała porażki.

Spójnia Landek - Unia Turza 4:0

Bramki: Kozioł (13. k.), Skrobol (14.), Bukowczan (22.), Gryman (87.)

Unia: Cieśla, Łyczko (79. Kunina), Kuczok, Szymiczek, Glenc (58. Sztanenko), El Bouh (46. Dawid Pawlusiński), Staniczek, Tront, Dariusz Pawlusiński (64. Mazur), Musiolik (86. Skrzyszowski), Gaszka. Trener Marek Hanzel.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].