Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Koniec prac. Stadion Miejski w Jastrzębiu ma już podgrzewaną murawę

16.11.2020 15:18 | 0 komentarzy | AgaKa

Prace nad podgrzewaną murawą na stadionie przy ul. Harcerskiej trwały dwa miesiące.

Koniec prac. Stadion Miejski w Jastrzębiu ma już podgrzewaną murawę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W murawę zostało wbudowanych 13 specjalistycznych zraszaczy. Sterowniki zostały umiejscowione w głównym budynku, powstała także specjalna studnia głębinowa, gdzie znajdują się pompy, aby zwiększyć wydajność i ciśnienie wody na boisku. Wszelkie próby systemu nawadniania, przeprowadzone w trakcie odbioru końcowego wypadły pozytywnie i bez zastrzeżeń

Drugim etapem inwestycji – najważniejszym - było wprowadzenie około 28 kilometrów kabla grzewczego w murawę i wyprowadzenie do małych szaf sterujących, podłączonych do dużego transformatora średniego napięcia, który został wyprodukowany specjalnie na cele wspomnianej inwestycji. Został on wbudowany w skarpę znajdującą się od strony ulicy Zielonej.

Wykonawca zgodnie z umową zakończył prace w terminie. Płyta boiska po inwestycji zgodnie z technologią wykonania prac oraz dla warunków zachowania gwarancji wymagała co najmniej 3-tygodniowego okresu pielęgnacji.

Aktualnie trwa procedura uzgodnień branżowych ze spółką TAURON związana z końcową dokumentacją odbiorów technicznych. Jest to sieć, która ma bardzo duże obciążenie i moc 1000 kV.