Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Pozytywne wyniki testów na SARS-CoV-2 w Jastrzębskim Węglu

19.11.2020 09:50 | 0 komentarzy | kozz

KS Jastrzębski Węgiel S.A. poinformował, że w rezultacie przeprowadzonych 17 listopada testów RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2 w przypadku sześciu zawodników otrzymano wyniki pozytywne.

Pozytywne wyniki testów na SARS-CoV-2 w Jastrzębskim Węglu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zespół i sztab szkoleniowy Jastrzębskiego Węgla zostali poddani badaniu na obecność SARS-CoV-2 po tym, jak w poniedziałek 16 listopada jeden z zawodników jastrzębskiej drużyny poczuł się gorzej, miał objawy chorobowe mogące wskazywać na infekcję koronawirusem i zgłosił ten fakt trenerom.

Jak się okazało dzień później, w rezultacie przeprowadzonych testów na obecność SARS-CoV-2 w przypadku tego zawodnika, jak i w przypadku pięciu pozostałych członków jastrzębskiej ekipy, otrzymano wyniki pozytywne.

Cała drużyna i kadra trenerska zostali już poddani samoizolacji i czekają na dalsze zalecenia oraz kontakt z Sanepidu. Jednocześnie klub informuje, że osoby zakażone na razie czują się dobrze i przechodzą chorobę łagodnie.

- Pragniemy podkreślić, że sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce mimo stosowania się zawodników, sztabu szkoleniowego oraz pracowników klubu do zaleceń lekarzy i specjalistów oraz wytycznych Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Nasz Klub wdrożył również własne działania profilaktyczne, nie tylko podczas meczów w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej, ale i w codziennym funkcjonowaniu klubu - czytamy w komunikacie Jastrzębskiego Węgla.

W związku z zaistniałą sytuacją KS Jastrzębski Węgiel S.A. zachowuje wszelkie rygory bezpieczeństwa i poinformował o sprawie stosowne organy państwowe oraz władze Polskiej Ligi Siatkówki.

Jastrzębski Węgiel poinformował, że ze względu na wykrycie w zespole zakażeń koronawirusem Polska Liga Siatkówki odwołała trzy najbliższe mecze z udziałem jastrzębskiego zespołu.

Chodzi o zaplanowane na:

- 20 listopada o godzinie 17:30 spotkanie z Aluronem CMC Wartą Zawiercie (dom)

- 24 listopada o godzinie 18:00 spotkanie ze Stalą Nysa (dom)

- 28 listopada o godzinie 14:45 spotkanie z Asseco Resovią Rzeszów (wyjazd)

Nowe terminy rozegrania meczów zostaną ustalone w późniejszym czasie.


Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel