Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia Racibórz mistrzem jesieni wśród juniorów [ZDJĘCIA]

Unia Racibórz okazała się najlepsza w rundzie jesiennej w kategorii A1 Junior rocznika 2002 i młodszych Podokręgu Rybnik. W decydującym meczu pokonała Jedność Jejkowice 3:2. 

Unia Racibórz mistrzem jesieni wśród juniorów [ZDJĘCIA]

W niedzielne przedpołudnie na boisko w Jejkowicach wybiegła młodzież tamtejszej Jedności oraz raciborskiej Unii. Spotkanie to było swego rodzaju hitem kolejki, gdyż obie drużyny przed spotkaniem dzieliła róznica zaledwie dwóch punktów, a drużyny zajmowały pierwsze i drugie miejsce.

Już na samym początku swoje sytuacje miał lider z Jejkowic, jednak w bramce Unii świetnie zachował się Kubik i obronił dwa groźne uderzenia. W kolejnych minutach dużo więcej sytuacji mieli przyjezdni jednak pomimo dobrych sytuacji brakowało celności. I jak mówią niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było w tym przypadku. W 12. minucie na bramkę raciborzan ruszył Sebastian Nieszporek i nie dał szans bramkarzowi. Na wyrównanie trochę trzeba było poczekać. Po kolejnych groźnych natarciach i piłkarskim bilardzie, piłkę do siatki Jejkowic wepchnął Fabian Kaczor, chwilę przed zakończeniem pierwszej połowy Kaczor znów ruszył na bramkę Jedności, a akcję sfinalizował Wojciech Grzybek wyprowadzając Unię na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od groźnych ataków Unii jednak nadal brakowało celności. W 70. minucie w polu karnym faulowany był zawodnik Unii, a pewnym egzekutorem rzutu karnego został Piotr Badura. Nie minęły dwie minuty, a drużyna Jedności złapała kontakt. Po błędzie bramkarza gości, który wyszedł na 30 metr i nie trafił w piłkę, futbolówkę do pustej bramki posłał Sebastian Nieszporek. Ta bramka napędziła zespół gospodarzy i w końcówce to oni byli zespołem dominującym, jednak więcej bramek nie padło, a Unia Racibórz dzięki zwycięstwu wskoczyła na pozycję lidera ligi.

Jedność Jejkowice - Unia Racibórz 2:3

Nieszporek - dwie; Kaczor, Grzybek, Badura -k.


Dominik Szczepanek

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~kibicunii (46.204. * .45) 24.11.2020 11:03

No i świetnie, że każda złotówka musi być rozliczona. Zobaczymy ile poszło na dzieci, ile na seniorów, w tym kontrakty w 5 lidze. Chyba prania nie wliczysz w koszt dzieci bo rodzice sami piorą swoje stroje (które sami kupili lub jakiś sponsor). Że są prane regularnie to widać bo są starte, tymczasem u seniorów nowe i to chyba kilka kompletów. Wtedy ludzie robili społecznie, kierownicy druzyn u dzieci też byli za darmo bo robili to rodzice, teraz płacą to ich problem. Było jak było, ale jak ktoś zarabia kupę kasy to chyba rodzice mają prawo oczekiwać zmian?

~Zaangażowany (83.12. * .134) 24.11.2020 09:51

Jakie mają możliwości nowi rządzący???? Pieniędzy wiele mniej niż było wcześniej, za wszystko trzeba płacić więcej niż poprzednio bo na wszystko musi być faktura - kazda miejska zlotowka musi być rozliczona. Każda osoba w klubie na umowie ze składkami. Od Pani robiącej pranie po kierownika drużyny. Nie wspomnę o długach jakie przejęła nowa spółka po poprzednikach. To tak abstrahując od tego jakimi trenerami są trenerzy Binek i Rachwalski, bo uważam że są bardzo dobrymi trenerami.

~kibicunii (46.204. * .45) 24.11.2020 08:44

Rachwalski, Binek to super trenerzy i co do tego nie ma wątpliwości. Niestety, ale przez wiele lat uderzali w ścianę, nie dało się przeskoczyć pewnych spraw. Praca wszystkich trenerów w warunkach takich jak tu to ogromne wyzwanie. Niestety teraz gdy nowi rządzący mają super możliwości jako miejska spółka to skupiają się na seniorach. Z wiarą patrzymy w przyszłość brzmi spot na fb Unii i co? Przyszłość to dzieci, a te dalej będą uciekać. Ech, nie ma już chyba nadziei na piłkę w tym mieście...

~NajlepszyKibic (78.31. * .146) 23.11.2020 15:12

do...~TezKibic ...odwal się od trenera Binka. Trenował mojego syna. Widziałem jakie zrobił postępy u tego trenera. Na sytuację raciborskiej piłki trzeba patrzeć dużo szerzej.

~TezKibic (46.204. * .112) 23.11.2020 12:46

A może trener Binek i Rachwalski całkiem wlasnie rozwalili te roczniki? Ilu chłopaków z tak utalentowanych prowadzonych przez nich roczników zostało?

~Gosc23 (5.173. * .75) 23.11.2020 12:34

A może gratulacje dla trenerów Binka i Rachwalskiego bo to oni lata ich szkolili. To nie jest efekt dwóch czy trzech miesięcy.

~kibicunii (46.204. * .36) 22.11.2020 22:20

Brawo młodzi zawodnicy Unii. Brawa dla trenera! W naszej młodzieży siła, obudźcie się rządzący klubem i miastem i jak najwięcej wspierajcie młodzież