środa, 20 października 2021

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Maciej Kozicki tymczasowym prezesem Unii Racibórz

02.12.2020 09:56 | 17 komentarzy | kozz

Po rezygnacji ze stanowiska prezesa spółki miejskiej Unia Racibórz sp. z o.o., Krzysztofa Sałajczyka, trzeba było wskazać personę, która przejmie obowiązki dotychczasowego sternika, a tego czeka operacja.

Maciej Kozicki tymczasowym prezesem Unii Racibórz
Maciej Kozicki / fot. Tomek Czech/Czeska Fotografia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak się dowiedzieliśmy, nowym, ale tymczasowym prezesem Unii Racibórz zostaje dotychczasowy dyrektor sportowy klubu - Maciej Kozicki. Kandydaturę Kozickiego prezydentowi zaproponował dotychczasowy szef Unii - Krzysztof Sałajczyk.

Maciej Kozicki jako piłkarz związany był z KS 1905 Krzanowice, następnie był trenerem LKS 07 Markowice i Stali Kuźnia Raciborska. 36-latek od sierpnia 2020 roku objął w nowej spółce miejskiej stanowisko dyrektora sportowego, natomiast od grudnia 2020 pełni rolę tymczasowego prezesa Unii Racibórz. To on stoi za ściągnięciem na funkcję pierwszego trenera seniorskiej Unii Racibórz, kilkukrotnego reprezentanta Polski - Dawida Plizgi.

Unia Racibórz od czasu przerodzenia się w spółkę wywalczyła z seniorami awans do grupy mistrzowskiej klasy okręgowej oraz z powodzeniem rywalizowała w rozgrywkach młodzieżowych w kilku kategoriach wiekowych.