Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Rhett opuszcza Gliwice. Zagra w Dąbrowie Górniczej

02.12.2020 14:34 | 0 komentarzy | dud

Kontrakt Malcolma Jallela Rhetta z GTK Gliwice został rozwiązany za porozumieniem stron. Zawodnik swoją karierę będzie kontynuował w pobliskiej Dąbrowie Górniczej. Na mocy porozumienia pomiędzy klubami w pierwszym bezpośrednim pojedynku nie zagra.

Rhett opuszcza Gliwice. Zagra w Dąbrowie Górniczej
Fot: Biuro Prasowe GTK Gliwice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rhett podpisał kontrakt z GTK w połowie lipca br. Poprzedni sezon rozpoczął w Cibonie Zagrzeb, która później zdobyła mistrzostwo Chorwacji, ale jeszcze w trakcie trwania rozgrywek przeniósł się do PAOK-u Saloniki, dla którego zdążył przed rozpoczęciem pandemii koronawirusa zagrać w sześciu meczach w tym dwóch w Lidze Mistrzów. Za ostatni sezon jego średnie wynosiły: 4.8 punktu i 4.0 zbiórki na mecz w ciągu średnio 13 minut gry. W Gliwicach miał grać zdecydowanie dłużej, ale początek jego pobytu w Polsce nie należał do zbyt fortunnych. Po udanym debiucie w dwumeczowej grze sparingowej przeciwko MKS-owi Dąbrowa Górnicza zawodnik doznał rozległego poparzenia obu dłoni, które wykluczyły go z treningów i gry na kilka kolejnych tygodni. 

Po żmudnej rekonwalescencji Rhett zadebiutował w wyjazdowym meczu przeciwko Anwilowi Włocławek. Zagrał słabo, ale już raptem cztery dni później zaprezentował się o zdecydowanie lepiej. W swoim najlepszym występie w koszulce GTK w ciągu 26 minut gry zdobył 18 punktów, zebrał 11 piłek i miał 3 asysty. Również w ostatnich spotkaniach prezentował wysoką formę, ale mimo to mierzący 206 cm wzrostu zawodnik ostatecznie opuszcza klub z Gliwic. Obie strony nie widziały możliwości dalszej współpracy i dlatego też podjęły decyzję o rozstaniu za porozumieniem.

Amerykanin w 10 występach W Energa Basket Lidze spędzał na parkiecie blisko 25 minut i zdobywał 11.8 punktu, 7.6 zbiórki i 1.6 asysty. Swoją karierę będzie kontynuował w pobliskiej Dąbrowie Górniczej, ale w niedzielnym meczu przeciwko GTK nie zagra.

Biuro Prasowe GTK Gliwice


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl