Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nikola Grbić przedłużył kontrakt z ZAKSĄ

Świetny mikołajkowy prezent sprawiła swoim sympatykom Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, która poinformowała wczoraj o przedłużeniu kontraktu z trenerem kędzierzynian - Nikolą Grbiciem. Nowa umowa szkoleniowca, który zespół z Opolszczyzny prowadzi od początku sezonu 2019/2020 obowiązywać będzie przez dwa kolejne sezony.

Nikola Grbić przedłużył kontrakt z ZAKSĄ

Posadę szkoleniowca Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Nikola Grbić objął przed sezonem 2019/2020. Już debiutancki dla Serba sezon okazał się szczęśliwy, ZAKSA pod wodzą nowego szkoleniowca zdobyła pierwszy w historii klubu Superpuchar Polski. Ponadto zespół awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski, również w zmaganiach ligowych ekipa z Kędzierzyna-Koźla dominowała, kończąc rywalizację w sezonie 2019/2020 na pierwszym miejscu ligowej klasyfikacji. Równie obiecująco rozpoczął się kolejny sezon, podopieczni Nikoli Grbicia zdobyli Superpuchar Mistrzów Polski 2020. Dobra postawa ZAKSY ma odzwierciedlenie również w tabeli PlusLigi – jako jedyny niepokonany zespół Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pozostaje liderem zestawienia.

ZAKSA S.A to trzeci zawodowy klub w karierze trenerskiej Nikoli Grbicia, wcześnie w latach 2014-2015 Serb prowadził zespół Sir Safety Perugii, następnie Calzedonii Werona (2016-2019). Obecny sezon jest dla Nikoli Grbicia drugim w PlusLidze, nie jest to ostatnie słowo Serba, Nikolę Grbicia na ławce trenerskiej Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zobaczymy również w kolejnych dwóch sezonach.

- Bardzo się cieszę z porozumienia, jakie wypracowaliśmy z Nikolą, jesteśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i jej efektów – mamy duże zaufanie do naszego trenera. Nowy kontrakt podpisaliśmy na dwa sezony, bo myślimy długoterminowo i tworzymy zespół na lata. Mamy teraz otwartą drogę do budowania składu na kolejny sezon. Pamiętajmy, że tworzenie drużyny to nie jest tylko rola Zarządu, kluczowa bowiem jest wizja trenera, który ten zespół poprowadzi. Dodatkowo myślę, że w dzisiejszych trudnych czasach ta stabilizacja, jaką daje dwuletni kontrakt jest równie ważna dla obu stron – o przedłużeniu współpracy mówi prezes ZAKSA S.A. – Sebastian Świderski.

Jak podkreślił Nikola Grbić argumentów przemawiających za pozostaniem w Kędzierzynie-Koźlu było wiele. - Praca w ZAKSIE to moje najlepsze doświadczenie w dotychczasowej karierze szkoleniowca. Mam na myśli wiele aspektów, od współpracy z prezesem poprzez profesjonalnych zawodników, ich podejście do treningów czy chęć rozwoju, po same warunki pracy – przyznał szkoleniowiec, odnosząc się do przyszłości ZAKSY. – Naszym założeniem jest kontynuacja nie tylko tego, co robiliśmy w ostatnich sezonach ale tego, na co ZAKSA pracowała przez ostatnich 6-7 lat. Budując skład na kolejny sezon będziemy chcieli stworzyć możliwe najmocniejszy zespół, aby niezmiennie być konkurencyjnym, chcemy bowiem walczyć o każde trofeum, jakie będzie do zdobycia. Uważam, że klub z takimi tradycjami zasługuje na to, wszystko jest w naszych rękach i możemy to zrobić – zakończył Nikola Grbić.

Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].