Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZAKSA bez straty seta, kolejna pewna wygrana kędzierzynian

Po zwycięstwie z PGE Skrą Bełchatów podopieczni Nikoli Grbicia wypunktowali kolejnego rywala. W meczu z Fenerbahce wygrana Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie była zagrożona nawet przez moment. Pokazem siły zespołu był trzeci set, wygrany 25:13.

ZAKSA bez straty seta, kolejna pewna wygrana kędzierzynian

Drugi mecz turnieju w HWS Azoty ZAKSA rozpoczęła nieco innym składem niż spotkanie z PGE Skrą Bełchatów. Tym razem od pierwszych piłek Nikola Grbić desygnował do gry Łukasza Kaczmarka, Jakuba Kochanowskiego, Krzysztofa Rejno, Benjamina Toniuttiego, Aleksandra Śliwkę, Kamila Semeniuka i Pawła Zatorskiego (libero).

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia ZAKSY, pewnie blok rywali obijał Łukasz Kaczmarek, szans w ataku nie marnował również Aleksander Śliwka. Sygnał do ataku dał Turkom Oliva, Fenerbahce nie zdołało się jednak rozpędzić. Przy kolejnych potknięciach rywali i czujnej grze w bloku kędzierzynian zespół prowadził 7:3. Zagrania Metina Toya nieco wyrównały stan seta, jednak punktowy serwis Olka Śliwki przywrócił dystans. Nie był to ostatni zwrot akcji, przy zmienności sytuacji i zerwanych atakach zawodników gra się wyrównała (11:11). Rywalizacja na styku zakończyła się przy stanie po 16, pojedyncze skuteczne zagrania Hoaga nie wystarczyły aby pokonać ZAKSĘ. Sygnał do ataku dał drużynie Olek Śliwka, w ataku brylował Kamil Semeniuk i przy stanie 18:22 trener Turków musiał reagować. Ta przerwa niewiele zmieniła, pewne ataki duetu Kaczmarek/Semeniuk przybliżały drużynę do celu. To właśnie atak Kamila Semeniuka zakończył ten fragment meczu (25:21).

W kolejnym secie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczęła jeszcze lepiej. Na środku siatki brylował Jakub Kochanowski,  rywale nie ustrzegli się błędów własnych, co miało odzwierciedlenie na tablicy wyników (3:6). Jeszcze przed przekroczeniem progu 10. punktu gra się wyrównała, punktowe ataki Metina Toya oraz Olivy niemal doprowadziły do wyrównania (7:9). Znakomite ataki Kamila Semenuka i siła zagrywki Łukasza Kaczmarka odebrały złudzenia ekipie Fenerbahce, ZAKSA wyraźnie odnalazła swój rytm. W tej części spotkania pojedyncze skuteczne ataki Turków były jedynie tłem dla oczek seriami zdobywanych przez zespół ZAKSY. Przy kolejnej serii punktowej kędzierzynianie prowadzili już 16:9. Trener Erkan Togan próbując wybić z rytmu przywołał swoich podopiecznych do siebie. Po wznowieniu rywalizacji swoje noty w ataku poprawił jeszcze Śliwka, co prawda Fenerbahce nieco się odbudowało, jednak to ZAKSA dyktowała warunki (16:21). Kolejne ataki Kamila Semeniuka i czujna gra w bloku Kuby Kochanowskiego dopełniły formalności (25:20).

Większej historii nie miał trzeci set spotkania. Pierwszą efektowną serię punktową dały zagrywki Jakuba Kochanowskiego. Wykorzystując kolejne kontrataki ZAKSA prowadziła 8:1. Tym razem Fenerbahce nie zdołało tak szybko zareagować, pojedyncze skuteczne ataki Olivy niewiele mogły zmienić. Widząc znaczną zaliczkę sprzyjającą miejscowym Nikola Grbić zgodnie ze swoimi zapowiedziami przystąpił do rotowania składem. I tak w tej odsłonie spotkania na boisku zameldowali się Adrian Staszewski z Bartkiem Kluthem, chwilę później możliwość zaprezentowania się w dłuższym wymiarze otrzymali również Rafał Prokopczuk, Mateusz Zawalski oraz Korneliusz Banach. Niezmiennie jednak to zespół gospodarzy wywierał presję na rywalach. I tak po skutecznym ataku Adriana Staszewskiego z prawego skrzydła było 21:9 . W końcówce seta sprytną kiwki popisał się jeszcze Rafał Prokopczuk (11:23). Losów tej partii Fenerbahce nie zdołało odwrócić, przegrywając 13:25.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Fenerbahce HDI Stambuł 3:0 (25:21, 25:20, 25:13)

BIURO PRASOWE GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].