Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tomasz Fornal z nową umową Jastrzębskim Węglu

23-letni reprezentant Polski - Tomasz Fornal, który od sezonu 2019/2020 reprezentuje barwy Jastrzębskiego Węgla podpisał z klubem nową umową. Przyjmujący w barwach "pomarańczowych" grać będzie przez trzy kolejne sezony. Klub poinformował o tym fakcie w komunikacie.

Tomasz Fornal z nową umową Jastrzębskim Węglu
fot. Jastrzębski Węgiel

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub związał się nową, trzyletnią umową z przyjmującym Tomaszem Fornalem.

- Nie ukrywam wielkiego zadowolenia i satysfakcji z tego, że Tomek podpisał kontrakt z nami na trzy lata. To świadczy o tym, że zawodnicy z wielkimi perspektywami, a za takiego uważam Tomka, bardzo pozytywnie postrzegają politykę Klubu i markę Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Szef zarządu naszego Klubu jednocześnie dodaje: - Tomek idealnie wpisuje się w naszą długofalową politykę rozwoju Klubu od strony sportowej. Ta nasza filozofia zakłada, że w drużynie potrzebujemy zawodników zarówno z dużym doświadczeniem, jak i młodych z potencjałem. Właśnie takich jak Tomek. Ważny jest okres przez jaki obowiązywać będzie umowa z tym zawodnikiem. Uważam bowiem, że nie da się realizować polityki klubu poprzez krótkoterminowe kontrakty. Musi być stabilizacja i długofalowa polityka. Po to, żeby można było dobrze przygotować zespół od strony szkoleniowej oraz żeby zawodnicy zżyli się ze sobą i dobrze się ze sobą czuli.

23-letni siatkarz Jastrzębskiego Węgla również nie ukrywa swojej radości z takiego obrotu spraw.

- Bardzo się cieszę z tej decyzji. To świadczy o tym, że ja się dobrze czuję w tym miejscu oraz że prezes i ludzie, którzy podejmują decyzje co do kształtu zespołu i sztabu szkoleniowego, są zadowoleni z mojej pracy, którą wykonuję w Klubie. Cieszę się, że Jastrzębski Węgiel mi zaufał – zaznacza Tomasz Fornal.

Wychowanek UKS 22 Kraków trafił do Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2019/2020 z drużyny Cerradu Enei Czarnych Radom. Ma sporo osiągnięć w siatkówce młodzieżowej, z których najważniejszymi są: mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz mistrzostwo Europy i świata juniorów. Oprócz tego, zadebiutował już także w seniorskiej kadrze Polski i wywalczył z nią brązowy medal Ligi Narodów.

- W Jastrzębskim Węglu spędziłem jak dotychczas półtora roku. Jest to Klub bardzo dobrze zorganizowany, w którym zawodnicy mają odpowiednią opiekę. W tym Klubie gra się o najwyższe cele. Wykonałem tutaj duży skok pod względem sportowym i mam nadzieję, że te trzy lata które są przede mną, spędzę wraz z kolegami z zespołu owocnie i że w tym czasie zdobędziemy niejeden medal – nadmienia Fornal.

Dla trenera Luke’a Reynoldsa również jest to wspaniała wiadomość. - To wielka chwila dla kibiców Jastrzębskiego Węgla. Tomek Fornal związał się z Klubem długoterminowym kontraktem. W ciągu ostatnich dwóch sezonów zawodnik ten „rósł” pod względem umiejętności, fizyczności, a także z każdym rokiem dorastał mentalnie. Ta jego długoterminowa umowa z Klubem pozwala mu realnie patrzeć na osiągnie wspaniałych sukcesów nie tylko w obecnym sezonie, ale i w dalszej perspektywie. W rezultacie, może on zbudować naprawdę silne relacje z ludźmi wokół klubu i nazywać go swoim domem – uważa szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Biuro Prasowe Jastrzębski Węgiel

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].