Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZAKSA dominuje, gdańszczanie bez szans

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zwalnia tempa, w meczu lidera z wiceliderem kędzierzyński zespół pewnie pokonał Trefl Gdańsk, nie pozwalając rywalom na ugranie choćby seta. MVP meczu wybrany został Kamil Semeniuk.

ZAKSA dominuje, gdańszczanie bez szans
Kamil Semeniuk

Mecz 18. kolejki ZAKSA rozpoczęła składem, do którego Nikola Grbić zdążył już przyzwyczaić fanów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Na boisku zameldowali się: Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Benjamin Toniutti, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, David Smith i Paweł Zatorski (libero).

Już od pierwszych akcji rywalizacji utrzymywała się gra punkt za punkt, udany początek kędzierzyńskiej drużynie zagwarantował Łukasz Kaczmarek, na skrzydłach nie mylili się Kamil Semeniuk z Aleksandrem Śliwką (2:1). Kędzierzynianie punktowali również blokiem i zagrywką, co sprzyjało utrzymywaniu prowadzenia (6:4). Jak przystało na konfrontację lidera z wiceliderem nie brakowało długich, widowiskowych wymian, w tych sprytem (obijając blok rywali) wykazywał się Aleksander Śliwka. Jedna z dłuższych wymian dała początek kolejnej serii punktowej ZAKSY i było już 10:6. Pojedyncze ataki Pablo Crera ze środka niewiele mogły zmienić, po kolejnej kontrze zwieńczonej atakiem Kamila Semeniuka z lewego skrzydła, przy utrzymującym się czteropunktowym prowadzeniu ZAKSY, Michał Winiarski przywołał swoich podopiecznych do siebie (13:9). Kontynuując swoją dobrą grę kędzierzynianie kontrolowali sytuację, na środku siatki nie mylił się Kuba Kochanowski, równie wysokie noty zbierał Kamil Semeniuk (19:14). W kluczowej fazie seta gdańszczanie przekonali się o sile kędzierzyńskiego bloku, a także skuteczności serwisu Jakuba Kochanowskiego (24:17). Ten fragment meczu efektownym atakiem zakończył Łukasz Kaczmarek (25:17).

Jeszcze lepiej kędzierzynianie rozpoczęli kolejny fragment meczu, seria celnych zagrywek Jakuba Kochanowskiego i skuteczność w kontratakach ZAKSY zmusił trenera Winiarskiego do szybkiej reakcji (6:1). Zryw gości był jedynie chwilowy, kolejne ataki Kamila Semeniuka i błędy własne gdańszczan miały odzwierciedlenie na tablicy wyników (10:4). Na ataki Reicherta odpowiadał Kamil Semeniuk i kontynuowaliśmy grę punkt za punkt. Przyjezdni nie byli w stanie podbijać kolejnych zagrań Kamila Semeniuka, popełniając błędy w ataku przybliżali kędzierzyński zespół do celu (15:9). Problemów ze skutecznym omijaniem bloku przeciwnika nie miał natomiast Aleksander Śliwka, co prawda serwis ZAKSY nieco stracił na sile, jednak kędzierzynianie utrzymywali prowadzenie (17:13). Zryw gości przy zagrywkach Kozuba i czujnej grze w bloku Wlazłego zniwelował dystans (17:15), jednak nie na długo. Po przerwie na żądanie Nikoli Grbicia kolejne akcje należały do kędzierzyńskiego zespołu, Ben Toniutti uaktywniał grę przez środek, a tam szans nie marnował Jakub Kochanowski (20:15). Kolejne skuteczne zagrania gości zniwelowały raz jeszcze dystans (23:20), nie odwróciły jednak losów seta - błąd gdańszczan w polu serwisowym zakończył tę partię (25:21).

Wyciągając wnioski z poprzednich odsłon w trzecim secie przyjezdni nie pozwolili kędzierzyńskiej drużynie tak szybko uciec. Przy utrzymującej się, w tej części meczu, grze na styku na zagrania duetu Semeniuk/Kaczmarek odpowiadał Mordyl. Wykorzystując dokładność dograń swoich kolegów Ben Toniutti uaktywnił grę przez środek, a tam punktował David Smith, dając ZAKSIE sygnał do ataku (8:5). Tę stratę gdańszczanie odrobili dość szybko, dzięki celnym zagraniom Wlazłego i czujnej grze Crera na siatce (10:9). Radość przyjezdnych nie trwała długo, problemów z omijaniem bloku przeciwnika nie miał bowiem Łukasz Kaczmarek, potknięć nie ustrzegł się Mariusz Wlazły i podobnie jak w poprzednich fragmentach rywalizacji Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle odskoczyła rywalom na kilka punktów (14:10). Kędzierzyński zespół dominował nie tylko w zagraniach z pierwszej akcji, również dłuższe wymiany rozstrzygały się na korzyść ekipy Nikoli Grbicia. Po kolejnej serii z atakami Śliwki i Kaczmarka trener gości przywołał swoich podopiecznych do siebie (19:15). Pauza nie wybiła z rytmu zespołu gospodarzy, pewnie atakował Kuba Kochanowski, swoje noty w elemencie bloku poprawił David Smith i ZAKSA prowadziła już 21:16. Skuteczne zagrania Mordyla nie uratowały Trefla, przy grze punkt za punkt kędzierzyński zespół wygrał 25:22, zgarniając komplet punktów.

MVP spotkania - Kamil Semeniuk

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Trefl Gdańsk 3:0 (25:17, 25:21, 25:22)


Biuro Prasowe Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].