Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Zegarek sportowy - pomocnik treningu sportowego

07.01.2021 15:24 | 0 komentarzy | (s)

Sport odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. Wpływa pozytywnie zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Poprawia kondycję organizmu oraz wpływa na dobre samopoczucie. W celu usprawnienia treningu pomocny będzie profesjonalny zegarek sportowy, który dzięki swoim funkcjom pozwoli na efektywniejsze uprawianie sportu.

Zegarek sportowy - pomocnik treningu sportowego
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dlaczego warto uprawiać sport?

Uprawianie sportu dobrze wpływa na zdrowie fizyczne, zapobiegając wielu chorobom. Jest on obecnie szczególnie ważny ze względu na siedzący tryb życia większości społeczeństwa. Uprawianie sportu wzmacnia układ immunologiczny, a w efekcie podnosi odporność. Ponadto, regularne ćwiczenia poprawiają przemianę materii, dzięki czemu znacznie zmniejsza się ryzyko zachorowania na cukrzycę w przyszłości. Poprawia się również nasze krążenie krwi, w efekcie wzmacniając układ krwionośny i pracę serca. Zaletą uprawiania sportu jest również zrzucenie zbędnych kilogramów, co jest szczególnie ważne dla osób zmagających się z nadwagą. W dodatku sylwetka staje się smuklejsza, a ciało bardziej elastyczne, zaś mięśnie wyraźnie zarysowane. Uprawianie sportu wpływa także na dobre samopoczucie, w dużym stopniu redukuje stres i rozładowuje napięcie np. po ciężkim dniu pracy. Poprawia również koncentrację i zmniejsza ospałość. Nawet po krótkim wysiłku fizycznym zauważalny jest lepszy nastrój i przypływ energii.

Jakie zegarek sportowy wybrać?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup zegarka sportowego, zamiast tradycyjnego zegarka. Część osób decyduje się na zegarek do codziennego użytku, który będzie elegancko wyglądał i pasował do dowolnego stylu, ale również posiadał podstawowe funkcje takie jak timer, stoper, bądź chronograf. Jednak dla osób intensywnie trenujących te funkcje mogą być niewystarczające. Z tego względu wybierają one profesjonalne zegarki sportowe posiadające wiele funkcji, które są pomocne podczas regularnej aktywności fizycznej. Dla osób intensywnie uprawiających sport najbardziej odpowiedni będzie zegarek sportowy posiadający dodatkowe funkcje wspierające wykonywanie treningu m.in. alarmy, ciśnieniomierz, termometr czy barometr. Podczas treningów przydatnymi funkcjami są również te mierzące kroki, bądź okrążenia. Ważne jest także, aby był on lekki i niezbyt duży, dzięki czemu jego noszenie będzie w pełni komfortowe, a także wykonany z dobrego materiału odpornego na uszkodzenia i zniszczenie. Istotne jest również, by zegarek był wodoszczelny. Dzięki temu możliwe będzie uprawianie wszystkich sportów, także tych wodnych.

Casio G-Shock - legendarny zegarek prosto z Japonii

Firma Casio od wielu lat specjalizuje się w tworzeniu zegarków wysokiej jakości. Seria Casio G-Shock jest jedną z najpopularniejszych linii zegarków sportowych. Urządzenia te, poza odmierzaniem czasu, posiadają wiele funkcji wspomagających uprawianie sportu. Zegarki Casio G-Shock posiada zarówno modele z podstawowymi funkcjami takimi jak timer, bądź stoper, jak również zegarki sportowe z zaawansowanymi funkcjami dla osób intensywnie ćwiczących. Modele te są dodatkowo wyposażone m.in. w termometr, mierzący temperaturę, barometr wskazujący ciśnienie powietrza, a także różnego rodzaju alarmy, krokomierz oraz licznik okrążeń. Ponadto, zegarki G-Shock posiadają Bluetooth, umożliwiające synchronizowanie zegarka ze smartphonem oraz ograniczenie poboru energii z baterii zegarka. Wyposażone są również w odbiornik sygnału radiowego, dzięki czemu zawsze pokazuje właściwy czas, niezależnie od zmiany strefy czasowej. Posiadają także panel słoneczny, dzięki któremu możliwe jest naładowanie zegarka, co w dużym stopniu zwiększa żywotność baterii.

Zegarki sportowe serii Casio G-Shock posiadają nowatorski system wstrząsoodporny, który chroni urządzenie przed wstrząsami oraz uderzeniami podczas aktywności fizycznej. Dodatkowo zegarki tego są odporne na wibracje, a także są wodoodporne do 200 metrów. Dzięki temu możliwe jest uprawianie sportów wodnych, w tym nurkowania. Tarcza zegarków sportowych wykonana jest ze szkła mineralnego, które jest niezwykle wytrzymałe i odporne na uderzenia. Jest ona również podświetlana. Ponadto, zegarki te wykonane są z wysokiej jakości materiału, który jest odporny na uszkodzenia i nie sprawia trudności podczas czyszczenia. Posiadają one bezpieczne zapięcie, które zapobiega nieoczekiwanemu odpięciu się zegarka podczas uprawiania sportu, a w rezultacie jego zgubieniu. Zegarek jest bardzo lekki, co dodatkowo podnosi komfort jego noszenia. 

Zegarki sportowe - postaw na wytrzymałe Casio G-Shock

Zegarki sportowe posiadają tak wiele modeli z różnymi funkcjami, jak również wariantami kolorystycznymi, że nawet najbardziej wymagające osoby znajdą odpowiedni zegarek dla siebie, który posłuży im przez długi czas podczas uprawiania ulubionych sportów.

Materiał zewnętrzny